Forum

UTM CİHAZLARI HAKKI...

Bildirimler
Hepsini Temizle

UTM CİHAZLARI HAKKINDA.

12 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
610 Görüntüleme
(@umittat)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Günaydın , foruma uyeliğimi kabul ettğiniz için teşekkür ediyorum. Belediyemizde kullanılmak üzere UTM cihazı aramaktayız forumu misafir olarak gezdim ve azda olsa bilgi sahibi oldum , ortalama 200 kullanıcılı bir UTM cihazı almayı düşünüyoruz. belediye de 3 ek hizmet binası var. bu konuda nasıl bir yol izlemeliyiz . belediyemizin güvenliğini nasıl sağlayabiliriz.

Gönderildi : 03/08/2018 12:28

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

mpls veya ttvpn gibi bir yapı ile 3 binanızı merkeze bağlayabilir burada (merkezde ) konumlandıracağınız güvenlik duvarı aracılığı ile tek yerden internete çıkarabilirsiniz.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 03/08/2018 12:33

(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye

Günaydın , foruma uyeliğimi kabul ettğiniz için teşekkür ediyorum. Belediyemizde kullanılmak üzere UTM cihazı aramaktayız forumu misafir olarak gezdim ve azda olsa bilgi sahibi oldum , ortalama 200 kullanıcılı bir UTM cihazı almayı düşünüyoruz. belediye de 3 ek hizmet binası var. bu konuda nasıl bir yol izlemeliyiz . belediyemizin güvenliğini nasıl sağlayabiliriz.

Başım ağrımasın derseniz kullanacağıınız ürün Fortigate 100E sizin için yeterli olacağını düşünüyorum. Bu ürün için birçok noktada destek alabilir fazlası ile döküman görebilirsiniz

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/08/2018 12:45

(@umittat)
Active Member
Konu başlatıcı

Fortigate 200e almayı düşünüyorduk , 3 hizmet binasını nasıl tek elde yönetebiliriz , teşekkür ederim.

Gönderildi : 03/08/2018 12:54

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1643
Üye

Selamlar,

3 hizmet binasının merkez ile bağlantısı var mı ?

Var ise bağlantıların durumu nedir ?

Bu soruların cevabından sonra size lazım olan cevabı verebiliriz.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/08/2018 13:10

(@bugraparlayan)
Üye

Selam,

Eğer ek hizmet binalarıda sizden çıkacaksa 200E daha iyi olur. Ek hizmet binaları - merkez arasında bir bağlantı varmı çanak , metro hat yada ghdsl vb.

Gönderildi : 03/08/2018 13:14

(@umittat)
Active Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

3 hizmet binasının merkez ile bağlantısı var mı ?

Var ise bağlantıların durumu nedir ?

Bu soruların cevabından sonra size lazım olan cevabı verebiliriz.

3 hizmet binasının merkezle bağlantısı henüz yok , her merkez kendi içinden bir şekilde yönetiliyor.
bizim bu cihazı alma nedenimiz , 3 hizmet binasının internetini ve güvenliğini tek merkezden yönetmek. bugune kadar hicbir cihaz alınmamıs.
web ve dısarıdan gelecek ataklara karsı savunmamız yok 

Gönderildi : 03/08/2018 13:15

(@bugraparlayan)
Üye

Selamlar,

Ek hizmet binaları ile aranızda bir bağlantı yoksa Belediyenin gücünü kullanarak noktalar arasında bir fiber çektirirseniz aslında bütün problemler kökten çözülecektir. Eğer ortam buna müsait değilse VPN yapmak gerekecek. Forti200E merkeze konuşlandırılarak diğer noktaları ipsecvpn ile getirip gerekli kontrolleri sağlabilirsiniz fakat bağlantı hızınız performansı herzaman ( + ) , ( -  ) etkileyecektir.

Teşekkürler,

Gönderildi : 05/08/2018 14:41

(@sinanosman)
Gönderiler: 89
Estimable Member

Buğra Beye katılarak belediye binaları arasına fiber çektirmeniz bence de çok iyi bir seçim olur. UTM cihaz olarak Watchguard önerebilirim. Çok stabil, güzel çalışan bir ürün. Seçenekleriniz arasında kesinlikle yer almalı.

Gönderildi : 06/08/2018 03:59

(@umittat)
Active Member
Konu başlatıcı

Buğra Beye katılarak belediye binaları arasına fiber çektirmeniz bence de çok iyi bir seçim olur. UTM cihaz olarak Watchguard önerebilirim. Çok stabil, güzel çalışan bir ürün. Seçenekleriniz arasında kesinlikle yer almalı.

gunaydın fiber internetten bahsediyoruz değil mi ? bununla ilgilide bir çalışma yapacağız. sanırım türk telekomda ttvpn var , 200e yi merkeze konumlandırarak sonuç almaya çalışacağız ,watchguard ilk defa duydum bununla ilgili araştırma yapacağım. vermiş olduğunuz bilgiler için konumda mesajı bulunan forum arkadaslarıma çok teşekkür eder , saygılar sunarım.

Gönderildi : 06/08/2018 12:02

(@fatihunal)
Gönderiler: 47
Eminent Member

Ümit Bey Merhaba,

Fortinet Türkiye distribütörü olarak size yardımcı olmaktan memnun oluruz.

Bizimle iletişime geçebilirseniz yetkin partnerlerimiz aracılığıyla altyapınız hakkında gerekli yönlendirmeleri yapabiliriz

www.rzk.com.tr

Kolay gelsin

Gönderildi : 06/08/2018 12:14

(@umittat)
Active Member
Konu başlatıcı

Ümit Bey Merhaba,

Fortinet Türkiye distribütörü olarak size yardımcı olmaktan memnun oluruz.

Bizimle iletişime geçebilirseniz yetkin partnerlerimiz aracılığıyla altyapınız hakkında gerekli yönlendirmeleri yapabiliriz

www.rzk.com.tr

Kolay gelsin

Merhaba ilgili maili yolladık , fiyat teklifini bekliyoruz.

Gönderildi : 08/08/2018 11:57

Paylaş: