Forum

Exchange Online Pla...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Exchange Online Plan1 2 domain

9 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
501 Görüntüleme
(@AhmetGermenli)
Gönderiler: 179
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar 

Bir Müşterimde pop3 mail'den Exchange online Plan1'e geçiş yapmayı düşünüyoruz. 

Sorum Şu: 2 adet domain var. bir tanesinde 25 Kullanıcı Diğerinde 10 kullanıcı

her iki domain için ayrı ayrı Exchange online plan1 mi almamız gerekiyor yoksa tek plan üzerinde bu işi nasıl yapabilirim.

https://products.office.com/tr-TR/exchange/compare-microsoft-exchange-online-plans

şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 27/07/2018 18:36

(@fatiihdemiir)
Gönderiler: 46
Trusted Member

Merhaba Ahmet Bey,

35 adet EOP1 alınıp aynı portal üzerinden her iki domain de yönetilebilir.

Teşekkürler.

Gönderildi : 27/07/2018 18:57

(@ertanyildizdal)
Gönderiler: 285
Reputable Member

Merhaba

tek bir hesap üzerinden her iki domainide kullanabilir ve yönetebilirsiniz fakat adres defteri ortak olacaktır.

adres defteri kısmında her iki domain birbirlerini görmesinler istiyorsanız ayrı hesaplarla yönetmeniz gerekecektir.

Gönderildi : 27/07/2018 19:45

(@AhmetGermenli)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Fatih bey,

Tek plan almak yeterli o zaman Son birşey 35 li olarak aldığımda 25 tanesini a domaini 10 tanesini b domainine atama işlemini portal üzerinden yapabiliyoruz o zaman değilmi.

teşekkür ederim.

Gönderildi : 27/07/2018 19:45

(@fatiihdemiir)
Trusted Member

Merhaba tekrar,

Ertan Bey'in bahsettiği durumu da değerlendirmenizde fayda var. Önemli değilse direkt 35 adet lisans almak mantıklı.

Portalde iki domain de doğrulandıktan sonra istenilen domain adı istenilen kullanıcıya atanabilir. Zaten lisanslar 35 adet EOP1 olacağı için kullanıcıların hepsine bu lisanstan dağıtabilirsiniz.

Teşekkürler.

Gönderildi : 27/07/2018 20:38

(@AhmetGermenli)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkdaşlar,

Exchange online 'a geçiş işlemine bu hafta sonu başlayacağım son bir sorum olcak,

ortamda 3 tane Macbook Air var bunlardan çok anlamıyorum bunların üstündeki email hesapları sanıyorum imap şeklinde çalışıyor bu macbook'lardaki mailleri nasıl yedekleyip exchanga online geçişten sonra tekrar aktarabilirim.

Gönderildi : 30/07/2018 19:56

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Mail programı olarak ne kullanılıyor? Ofis programımı var yoksa ios mail uygulması mı var?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 31/07/2018 15:54

(@AhmetGermenli)
Reputable Member
Konu başlatıcı

MacOS'un kendi programı var

Gönderildi : 01/08/2018 15:23

(@fatiihdemiir)
Trusted Member

Imap desteği varsa Office365 portal üzerinden Imap batch başlatarak mail verilerini taşımak en sağlıklı yöntem olur. 

Imap desteği yoksa Apple Mail'e 2. hesap olarak kullanıcının Office365 hesabını ekleyebilirsin. 1. hesaptaki mailleri sürükle-bırak yöntemi ile 2. hesaba taşıyabilirsin. Mailler Office365 hesabına senkronize olmaya başlar zaten. Alternatif olarak Apple Mail'den mail datasını .mbox olarak export edip third party tool aracılığı ile .pst olarak dönüştürebilirsin. Ne kadar sağlıklı sonuç verir konusunda net bir yorumda bulunamam tabi. 

Gönderildi : 02/08/2018 21:24

Paylaş: