Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

sadece firma çalışanları için yayınlanan internet sayfası hk.

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
521 Görüntüleme
(@osmandurmus)
Gönderiler: 298
Honorable Member
Konu başlatıcı

merhabalar.

sadece firma içerisinde yayınlanacak tek sayfalık bir web sitesi hazırladım. bu siteyi çalışanların erişimine açmak için iis e ekleyip dns den gerekli yönlendirme yaptığım a kaydını girdikten sonra sadece firma içerisnde mi erişim sağlanılabilir. 

benim de istediğim sadece firma içerisinde erişim sağlanmasıdır.

Gönderildi : 25/07/2018 12:15

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Sizin iis dışarı yayın yapıyor mu?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/07/2018 12:17

(@osmandurmus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Sizin iis dışarı yayın yapıyor mu?

iis i yeni kurduğum için yapmıyor sanıyorum nasıl anlarız yaptığını 🙂

Gönderildi : 25/07/2018 12:29

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

🙂 Lokalde kurduysanız ve hiç bir ayar yapmadıysanız içeride çalılan bir yapı var demektdir zaten. Dışarı açık olması için iis sunucu üzerinden, firewall üzerinden ilgili ipye dışarıdan eirşim için port açmanız, global dns sunucularda kendi name serverlarınızı göstermeniz lazım. Son adımı yapmazsanız ip üzernden erişirsiniz ancak dışarıdan.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/07/2018 12:41

(@osmandurmus)
Honorable Member
Konu başlatıcı

🙂 Lokalde kurduysanız ve hiç bir ayar yapmadıysanız içeride çalılan bir yapı var demektdir zaten. Dışarı açık olması için iis sunucu üzerinden, firewall üzerinden ilgili ipye dışarıdan eirşim için port açmanız, global dns sunucularda kendi name serverlarınızı göstermeniz lazım. Son adımı yapmazsanız ip üzernden erişirsiniz ancak dışarıdan.

son adımları yapmadım yapacak olsam zaten dışarıdan hosting firması ile yaparım bu sadece içeride hizmet verecek bir durum.

Gönderildi : 25/07/2018 12:47

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

merhabalar.

sadece firma içerisinde yayınlanacak tek sayfalık bir web sitesi hazırladım. bu siteyi çalışanların erişimine açmak için iis e ekleyip dns den gerekli yönlendirme yaptığım a kaydını girdikten sonra sadece firma içerisnde mi erişim sağlanılabilir. 

benim de istediğim sadece firma içerisinde erişim sağlanmasıdır.

Bahsettiğiniz iis makinası lokal ağınızda ise ve bu makinaya dışardan port yönlendirme yok ise zaten dışarıdan erişilemez.

test etmek için browser'a a kaydında verdiginiz ismi veya ip adresini girebilirsiniz.

Hatta ortamda AD var ise kullanıcıların açılış sayfası yapabilirsiniz bu adresi

iyi çalışmalar

Gönderildi : 25/07/2018 13:34

(@barbaroskuscular)
Gönderiler: 186
Estimable Member

• bahsettiğiniz dns kaydı local sunucunuzda mı yapıldı yoksa isim hakkınızın tanımlı olduğu sunucuda / cloud dns üzerinde mi yapıldı.
  • IIS üzerinde başka bir web sayfası yayınlanıyormu. Bu web sayfası local olarak mı yayınlanıyor genel mi

Saygılarımla

Gönderildi : 25/07/2018 13:42

Paylaş: