Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Veeam 9.5 Sql yedek

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
460 Görüntüleme
(@husnubagdatlioglu)
Gönderiler: 316
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar sanal sunucumda yaklasık 500 gb lık sql server kurulu yedekleri günlük aldırıp replıkasyonla farklı bır noktaya aktarıyoruz sql içindende ayrıca farklı bir sunucuya sql kendısı full backup alıyor ancak anlık bır durumda nasıl geri donebılırım bu yapıda gunluk bir veri kaybı yaşanabılır merak ettiğim veeam içinde ne yapabılırım sql üsütnden saatlık yedekmi mantıklı yoksa veeam tarafında 1-2 saatte bir ıncremantal yedekmi mantıklı hangisi sistemi etkilemeden yavaslatmadan bana yarar saglar sizlerin fikirlerini almak istedim... Sql server 2014 veeam 9.5 enterprise

Gönderildi : 13/07/2018 18:17

(@cumhuraltan)
Gönderiler: 703
Üye

Selamlar ;

Veeam üzerinde Continuos  replikasyon yapabilirsiniz. Replikasyon biter  bitmez yeni  replikasyon başlar ve  en  kötü htimalle  yaşayacağınız  veri  kaybı repkilasyonun başlama ve  bitmesi  arasındaki  zaman  dilimi  olan birkaç dakika  olur Hyper-V üzerinde yurtdışındaki bir Datacenterdaki  sunucularda  devreye  almıştık herhangi bir  performans   problemi yaşatmamıştı.

Merhabalar sanal sunucumda yaklasık 500 gb lık sql server kurulu yedekleri günlük aldırıp replıkasyonla farklı bır noktaya aktarıyoruz sql içindende ayrıca farklı bir sunucuya sql kendısı full backup alıyor ancak anlık bır durumda nasıl geri donebılırım bu yapıda gunluk bir veri kaybı yaşanabılır merak ettiğim veeam içinde ne yapabılırım sql üsütnden saatlık yedekmi mantıklı yoksa veeam tarafında 1-2 saatte bir ıncremantal yedekmi mantıklı hangisi sistemi etkilemeden yavaslatmadan bana yarar saglar sizlerin fikirlerini almak istedim... Sql server 2014 veeam 9.5 enterprise

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Probleminiz çözüldüğünde, Konunuzu "ÇÖZÜLDÜ" olarak işaretleyerek benzer problemi yaşayanlara yardımcı olabilirsiniz.

Gönderildi : 13/07/2018 18:46

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

anlık geri dönme ile kastınız nedir ?

örneğin bir tabloda hatalı bir silme işlemi sonrası aksiyon vb.

bu durumda ilgili host üzerinde 30/60dk'lık setler halinde sql tarafında yedek aldırıp, sorun anında db'yi ekler ve iligli tabloyu transfer edersiniz.

vm seviyesindeki süreç için Cumhur hocanın önerisini uygulayabilirsiniz.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/07/2018 06:28

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

Bana gore hic bir backup real time degilse backup degildir. O yuzden Sql cluster ve/ veya mirroring (Always On availability groups, log shipping) olayina bakmalisin.

Budget yoksa (mirroring, availability groups, log shipping) yap, olay su sekilde, hic bir transaction asla bitirilmez, ancak o transaction datacenterdaki database uzerine   sync  olmadikca.

Gönderildi : 14/07/2018 11:20

(@ozkanburgac)
Gönderiler: 204
Estimable Member

Selam ,

500GB DB alanımı ? yoksa sunucu + SQL DB ? sizin için asli alan / Yıl vs yapıyı bilmediğim için varsayım bulunuyorum

DB yıllara bölünür / Anlık erişilen veya değişken olan alan belirlenir ona göre yedekleme modeli hazırlanır , Bence bunun çalışmasını yapmanızı tavsiye ederim bu size zaman kazandırır

Sunucu 500 GB ama sizin için önemli alan X GB geriye kalan Y GB DB farklı alanda park edilir veeam yedek / Replicasyon süre kısalır

Gönderildi : 17/07/2018 12:09

Paylaş: