ÇözümPark'a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol

Ana Sayfa Makale Video Forum Resimler Dosyalar Etkinlik Hizmetlerimiz Biz Kimiz

2008 R2 WSUS Server Hakkında

Son Mesajınız 07-13-2018, 11:20 Hakan UZUNER tarafından gönderildi. 3 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
  •  07-12-2018, 11:41 533368

2008 R2 WSUS Server Hakkında

Merhabalar,

Sistemimizde 40 server var. Tüm serverlar 2008 R2 x64 işletim sistemine sahip. WSUS server üzerinde de 3 farklı computer group var (Sistem Servers, Citrix Servers, ERP Servers) Serverlardan bir tanesi ERP Servers grubundan olmasına rağmen Target Group Olarak Unassigned Group içinde görünüyor ve diğer ERP Serverların olduğu gruptaki updateleri almıyor. C:\Windows\SoftwareDistribution kalsörüne ve WindowsUpdateLogs dosyasını sildim tekrardan oluşturdum ne yaptıysam olmadı. WSUS tarafında server'ı silip tekrardan ekledim hatta Citrix Servers grubuna attım yine de ne yaptıysam Unassigned grubundan çıkamıyor.  WSUS server ayarları GPO üzerinden yazılı durumda yazi GPO da server'ı OU ya taşıdığımda WSUS server'ı bulup assign oluyor. Bu sorunu nasıl aşabilirim, daha önce yaşayan varsa bilgi verirseniz sevinirim.

Bu KOmutu denedim ERP Server üzerinde ama faydası olmadı.

net stop wuauserv
    REG DELETE "HKLM\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate" /va /f
    rmdir /s /q %windir%\softwaredistribution
    net start wuauserv
    wuauclt.exe /resetauthorization /detectnow

Başkalarının bilgisi ile bilgin olsak bile ancak kendi aklımızla akıllı olabiliriz.
  •  07-12-2018, 19:52 533400 Cevap 533368

Cevap : 2008 R2 WSUS Server Hakkında

Merhaba

GPO uygulanan makinedeki kayıt defteri ayarlarını kontrol eder misiniz?

https://docs.microsoft.com/en-us/previous-versions/windows/it-pro/windows-server-2008-R2-and-2008/dd939844(v=ws.10)

TargetGroup

değeri ne görünüyor?

Eğitimlerim
    HakanUzuner.com
  •  07-13-2018, 11:02 533419 Cevap 533400

Merhaba Hocam,

GPO tarafında bizim yaptığımız tek ayar WSUS server adresi. Bunun dışında TargetGroup yazmıyoruz çünkü AD global IT tarafından yönetiliyor ve biz sadece kendi OU muzda yetkiliyiz. Serverların olduğu OU ya da 1 tane GPO verdiler onun haricinde başka Policy ayarımız yok bu yüzden tüm serverları aynı TargetGroup altında toplamak istemediğimizden dolayı bu ayarı yapmadık. Bu sebeple de sorunsuz çalışan bilgisayarlarda da dahil olmak üzere hiçbirinde bu ayarlar yok. Sadece WSUS Server kısmı var ve onda da WSUS server adresi doğru şekilde yazıyor. Başka kontrol edebileceğim biryer var mı örneğin WSUS server üzerinde server'ın ayarını değiştireceğim ya da sorunlu server üzerindeki registry ayarlarına manuel TargetGroup ekleyeyim mi? Öneriniz nedir. Bilgi vermenizi rica ederim.

İyi Çalışmalar.

Başkalarının bilgisi ile bilgin olsak bile ancak kendi aklımızla akıllı olabiliriz.
  •  07-13-2018, 11:20 533420 Cevap 533419

Elle ekleyebilirsin.

Eğitimlerim
    HakanUzuner.com
RSS haberlerini XML olarak görüntüle