Forum

centos software sel...

Bildirimler
Hepsini Temizle

centos software selection

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
657 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

centos 7 kurulumunda centos software selection bölümü var buradaki seceneklerin ayrıntılarını bulabileceğim öncelikli türkçe toksa ingilizce kaynak nasıl bulabilirim. örneğin x özellik kurmak istiyorum hangisi olduğunu nasıl bulucam 

Ayrıca kurumsal yerlerde keyboard seceneği ne seciliyor siyelin prod ortamındaki bir linux sunucu turkçe ( alt-q ) secilse sorun olurmu ?

Gönderildi : 06/07/2018 14:41

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Merhabalar keyboard kurumsal veya bireysel farketmez hangi klavye yazpısını kullanıyor isenşiz (f veya q gib)

ona uygun olabı seçebilirsiniz.

X ortamı kurulumu için ise kde-desktop veya gnome-desktop seçmeniz yeterli olacaktır.

Gönderildi : 06/07/2018 14:52

(@ertanerbek)
Gönderiler: 4522
Famed Member

centos 7 kurulumunda centos software selection bölümü var buradaki seceneklerin ayrıntılarını bulabileceğim öncelikli türkçe toksa ingilizce kaynak nasıl bulabilirim. örneğin x özellik kurmak istiyorum hangisi olduğunu nasıl bulucam 

Ayrıca kurumsal yerlerde keyboard seceneği ne seciliyor siyelin prod ortamındaki bir linux sunucu turkçe ( alt-q ) secilse sorun olurmu ?

https://access.redhat.com/documentation/en-us/red_hat_enterprise_linux/7/html/system_administrators_guide/sec-working_with_package_groups

Desktop kurmak istiyosan zaten hemen altta desktop versiyonları yazıyor GNOME, KDSE vb...

Gönderildi : 06/09/2018 03:39

(@korkutefecelikok)
Gönderiler: 22
Eminent Member

Merhaba,

Ben bütün kurulumlarımda Klavye olarak Turkish (international with dead keys) kullanıyorum. 

Eğer Centos kurulumu yapıyorsanız, Hangi paketi yükleyeceğinizi seçtiğiniz alanda açıklamaları mevcut.

Gönderildi : 11/09/2018 18:46

Paylaş: