Forum

Veri Dosyası Deneti...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Veri Dosyası Denetimi Sürüyor

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,300 Görüntüleme
(@hasandeligoz)
Gönderiler: 109
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirketimizde Outlook 2010 Std. kullanıyoruz. Dün bir makinada Outlook ana ekrandaki durum çubuğunda dişli simgesi çıktı ve mouseyle üzerine gelince "Veri Dosyası Denetimi Sürüyor" yazısı belirdi. Ayrıca Gelen kutusu güncelleştiriliyor diyor ama herhangi bir mail gelmiyor, mail gönderilebiliyor. Mail hizmetini microsfttan exchange olarak alıyoruz. Bu arada Antivirus'umuz Eset Internet Security. Onuda kapattım acaba o mu engelliyor diye ama bir etkisi olmadı.

Bu iletiyinin sebebiyle ilgili araştırma yaptım ama sanki sadece ben karşılaşmışım gibi nette bulamadım. Konuyla ilgili yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.

Gönderildi : 03/07/2018 12:57

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Office güncelleştirmeleri kontrol edebilirsiniz eğer güncelleştirmeler tamam ise yeni bir outlook profili oluşturup maili tekrar kurabilirsiniz.

Gönderildi : 03/07/2018 13:13

(@hasandeligoz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Çözüm öneriniz için teşekkürler. Güncelleştirmelerim tam, kaldı ki yeni kurdum windowsu Win10 1803 güncellemesinide yeni aldı. Ondan sonra mailler gelmemeye başladı sanki. Güncellemeyle alakası var mı bilmiyorum. Outlook profili oluştrumak kolay ama tek çözüm o olmamalı bence. Veri dosyası denetimi ne anlama geliyor acaba?

Gönderildi : 03/07/2018 13:27

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

OST dosyasıdır. Outlook'u kapatıp. OST'yi yeniden adlandırın. Tekrar oluşturacaktır.

Gönderildi : 03/07/2018 13:37

(@hasandeligoz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

OST dosyasıdır. Outlook'u kapatıp. OST'yi yeniden adlandırın. Tekrar oluşturacaktır.

Merhaba,

Resul bey OST yeniden adlandırınca yeni bir OST oluşturup tekrardan mailleri sunucudan download etmiş olmayacak mı? Ben hali hazırda profile dokunmak istmiyorum. Bu gibi çözümler benimde aklıma geldi. Bu sabah bir makina daha aynı duruma düştü. Her makina için mail profili silip yüklemek ve onca maili tekrar download etmesini beklemek çok mantıklı bir çözüm gibi görünmüyor. Bu sorunun ana kaynağına bakmak lazımdiye düşünüyorum. Soru şu, ne anlama geliyor bu ileti?

Gönderildi : 03/07/2018 14:08

(@hasandeligoz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tekrar merhaba,

Şuan Hesap ayarlarından exchange hesap üzerine çift tıklayıp düzenle dediğimde çıkan ekrandaki "Önbellekli Exchange Modu Kullan" seçeneğindeki tik işaretini kaldırdıp kaydettiğimde bütün mailler geliyor ve "Microsoft Exchange çevirimiçi" yazıyor. Bu OST dosyasını kullanmadığını ve direkt sunucuya çevrim içi olduğunu gösterir. Peki bu durumda nereyi kontrol etmek gerekir?

Gönderildi : 03/07/2018 14:14

Paylaş: