Forum

1 Soru 1 Cevap: Mic...

Bildirimler
Hepsini Temizle

1 Soru 1 Cevap: Microsoft Sistemlerinde IPv6 Açık mı olmalı yoksa kapalı mı?

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,688 Görüntüleme
Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici
Konu başlatıcı

Evet pek çok müşterimde özellikle denetlemeye girenlerde bu soru soruluyor. Ben de tabi işi uzmanlarına sordum ( Microsoft Product Group). Günün sonunda bu ürünleri biz yazmıyoruz. 

Soru: Microsoft sistemlerinde IPv6 için önerilen durum nedir?

Cevap: Microsoft ürün geliştirme süreçinde IPV6 hep açık olduğu için açık kalmasını önermektedir. Denetleme ve benzeri nedenlerden dolayı detay bilgi isteyen olur ise kaynak paylaşabilirim.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/06/2018 14:54

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

Aktif olarak ipv6 altyapımız (network tarafında switch vb üzerinde) olmasa da kullanımda şuırda şurda önemli diyebileceğimiz bir nokta varmıdır ?

Gönderildi : 29/06/2018 15:08

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Konu başlatıcı

Hayır aslında bunu Microsoft da söylemiyor, dedikleri ve savundukları konu şu aslında;

Biz tüm ürün geliştirme sürecinde geleceğin ve bazı noktalarda günümüzün bir teknolojisi olduğu için işletim sisteminin bir parçası olarak IPv6 açık ve aktif olarak test ediyoruz ürün geliştiriyoruz diyorlar. Sen şimdi ben bunu kullanmıyorum diye eğer kapatırsan yaşayacağın olası sorunlardan sorumlu değiliz diyor.

Özetle IPv6 ile gerçekten çakışan bir sorun yok ise boşuna kapatmayın.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/06/2018 15:23

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Konu başlatıcı

Bir ekleme daha yapmak istiyorum;

IPv6 tabiki güvenlik zafiyetleri taşımaktadır. Bu nedenle bunu yaşatmak ve bunun karşılığında IPv6 ile beraber gelecek zafiyetleri kapatmak için harcanacak efor ile kapatıp olası sorunlar yaşamak ve çözümlerin uzun sürmesi veya destek sürecindeki efor şirketlerin vereceği bir karardır. Sadece güvenlik nedeni ile kapatıyorsanız bu bir şirket politikası olabilir ancak soru bir Microsoft uzmanı olarak bana sorulduğu için doğrusunu paylaşmam gerekli. Açın veya kapatın demek gibi algılamayın lütfen.

Gönderildi : 30/06/2018 22:36

Paylaş: