Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail gönderme sorunu !!

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,741 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba, yazım biraz uzun okuyup bi tavsiyede bulunursanız çok sevinirim çünkü durum çok acil. sorununumuz şu şekilde, outlooktan maillerimiz iletilirken sürekle mail box full hatası alıyorduk yani alan yetersizdi hizmet aldğımız firmada yeni alan satın almamızı alanın yetersiz olduğunu belirtti, bizde zaten hostgatorde bulunan bölümden yeni alan satın aldık, maillerimiz tekrar taşındı, mail box full hatası artık almıyoruz ancak bu sefer maillerimizi iletirken sorunlar yaşıyoruz, her gönderdiğimiz mail gitmiyor ve karşı tarafa giderken de 5, 10 dakika içerisinde ulaşıyor,bizden gönderilirken herhangi bir hata almıyoruz gönderilenler kutusuna düşüyor ancak karşı tarafa ulaşmıyor bu tek bir gönderdiğimiz adreste olmuyor kendi açtığım deneme mail adreslerinde de 10 tane gönderdiğim mailden 2 veya 3 tanesi gitmiyor. Port ayarlarımız kontrol edildi 110 587 ayarlar doğru ama sorunu hala çöze bilmiş değiliz.Saçma gelicek ama şöyle bi yöntemde denedik outlookta bulunan png uzantılı logomuzu ve imzamızı kaldırıp denedik bu sefer gitme olasılığı dahada artımış gibi ancak şuan yazarkende aldığım şikayetlerde de imzasızda ulaşmamış maalesef.Hizmet aldığımız firma da bir çözüm bulamadı.İnter  hızımız indirme hızı 59.96Mbps yükleme hızı 9.04Mbps süper online kullanıyoruz.Bir tavsiyenizi beklyiorum

Gönderildi : 28/06/2018 13:32

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Anladığım kadarıyla mail sunucunuzu taşıdınız mx ve dns kayıtlarını ayarladınızmı? webmail üzerinden mail alıp gönderdiğiniz zaman herhangi bir hata alıyormusunuz?

Gönderildi : 28/06/2018 14:21

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba,

Anladığım kadarıyla mail sunucunuzu taşıdınız mx ve dns kayıtlarını ayarladınızmı? webmail üzerinden mail alıp gönderdiğiniz zaman herhangi bir hata alıyormusunuz?

siz dediğiniz de web mail üzerindende denedim şuan sorun yine aynı mail çok geç ulaşıyor 15 dk içerisinde mailler anca ulaştı.Panele erişemiyorum maalesef mx dns aylararına bakamıyorum.tavsiyelerinizi bekliyorum

Gönderildi : 28/06/2018 14:33

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Sizin hosting firması ile acil görüşmenizde yarar var. Hiç gitmese veya gelmese bir sorun vardır ancak gitmesi geç gitmesi gibi durumlar muhtemelen limitasyonlarla ilgili bir sorunu akla getiriyor.

Bence hizmet aldığınız yerle sağlam bir konuşma yapın ve sorununuzu çözdürün.

Web mail üzerinde durum nedir? Alıp gönderim yaparken aynı sorunlarla karşılaşıyor musunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 28/06/2018 16:32

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Sizin hosting firması ile acil görüşmenizde yarar var. Hiç gitmese veya gelmese bir sorun vardır ancak gitmesi geç gitmesi gibi durumlar muhtemelen limitasyonlarla ilgili bir sorunu akla getiriyor.

Bence hizmet aldığınız yerle sağlam bir konuşma yapın ve sorununuzu çözdürün.

Web mail üzerinde durum nedir? Alıp gönderim yaparken aynı sorunlarla karşılaşıyor musunuz?

aynen maalesef web mail üzerinde de aynı sorun yaşanıyor boş deneme maili anında iletiliyor ancak dosya ekleyince çok geç gidiyor.Hizmet aldığımız yerde nedenini bilmediklerini söylüyorlar.Bugün hostgator ile görüştük ancak onlarda birçözüm bulamadı.Mail gönderiminde bir hata alsak sorunun üzerine gidiceğiz ancak bir hata almıyoruz

Gönderildi : 28/06/2018 19:37

(@erdemyaglikara)
Noble Member

Merhaba,

Eğer webmail üzerinde de mailleriniz çok geç düşüyor yada gelmiyorsa kesinlikle mail hizmeti almış olduğunuz yer ile görüşün mx yad dns kayıtlarında bir sıkıntı olsaydı mailleriniz hiç ulaşmazdı boş mail attığınızda bile mailler çok geç düşüyorsa bu hizmet aldığınız yerle alakalıdır.

Gönderildi : 29/06/2018 11:43

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Merhaba,

Eğer webmail üzerinde de mailleriniz çok geç düşüyor yada gelmiyorsa kesinlikle mail hizmeti almış olduğunuz yer ile görüşün mx yad dns kayıtlarında bir sıkıntı olsaydı mailleriniz hiç ulaşmazdı boş mail attığınızda bile mailler çok geç düşüyorsa bu hizmet aldığınız yerle alakalıdır.

Boş mail ilettiğimde hemen ulaşıyor maile bir dosya eklediğimde geç ulaşıyor.Şirket imzası olarak png uzantılı logomuz var bu logo eklendğinde mailler nerdeyse hiç gitmiyor. Logoyu kaldırdğımızda deneme mailleri iletiliyor ekli oluncada bu sfer geç gidiyor,Dediğiniz mx  ve dns ayarlarını nereden kontrol edebilirim

Gönderildi : 29/06/2018 13:01

(@erdemyaglikara)
Noble Member

Ayhan Selam,

Mx ve dns kayıtlarını domain adresinizin kayıtlı olduğu hosting firmasından kontrol edebilirsin ayrıca mxtoolbox.com üzerinden gerekli sorugulamaları yapabilirsin ancak senin sorunun dns yada mx değil senin mail hizmeti almış olduğun firma ile görüşmen gerekiyor webmail üzerinden bile mailler geç ulaşıyor burada aklıma gelen bir limite takılıyorr olabilirsin ayrıca blacklist kontrolüde yapmanda fayda var.

Gönderildi : 29/06/2018 13:34

Paylaş: