ÇözümPark'a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol

Ana Sayfa Makale Video Forum Resimler Dosyalar Etkinlik Hizmetlerimiz Biz Kimiz

TP-Link TL-R470T+ ile Yük Dengeleme

Son Mesajınız 06-27-2018, 1:25 Mert Saraç tarafından gönderildi. 2 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
  •  06-26-2018, 19:01 532788

• Mert SaraçÇevrim dışı. Son etkinliği:07-09-2018, 8:01 Mert Saraç
    • Sıralanmayanlar
      Bay
    • Üye Oluş Tarihi 07-16-2012
    • Istanbul/Türkiye
    • Toplam Mesaji 11

TP-Link TL-R470T+ ile Yük Dengeleme

Herkese merhaba,

Bu kez ofis değil kendi evim için bir sorum olacak. Evimde hem Türk Telekom hemde Superonline FTTH bağlantı sunabiliyor. Başta Superonline ile 100 Mbps 250 GB Kotalı bir paket satın aldım. Fakat her ay kota aşımı yaşayınca Türk Telekom'a başvurup 100 Mbps 100 GB AKN'li bir paket daha satın aldım. Şu anda ikisi birden çalışır durumda. Şimdi bu bağlantılarda yük dengeleme yapmak istiyorum. Ev kullanımı olduğu için pfSense, Fortinet gibi çözümlere gitmek gereksiz olacak gibi duruyor. Bunun için TP-Link'in TL-R470T+ modeli uygun duruyor fakat yapmak istediğim şeyleri tam anlamıyla karşılayacağından emin değilim. Aranızda daha önce bu cihazı kullananlar varsa ya da ihtiyacım için daha iyi bir çözüm önerisi olanlar varsa dinlemek isterim. Çözmem gereken konular şu şekilde:

1- Evde 2 adet Turkcell TV mevcut. Bunların çalışabilmesi için Superonline'dan bağlantı almaya ihtiyacı var. IP'yi dinamik alıyorlar. Bu nedenle MAC adresine göre bağlantı yönlendirebilmeliyim.
    2- Superonline'ın Home Gateway'i üzerine takılı harici diskte film, müzik, fotoğraf benzeri arşivlerim mevcut. Bunlara hem SMB hemde DLNA üzerinden PC ve Apple TV'den erişim sağlıyorum. Cihazın gigabit olmaması özellikle DLNA üzerinden blu-ray stream ederken beni nasıl etkiler emin olamıyorum.
    3- Dediğim gibi bağlantılardan biri kotalı biri AKN'li. Gidilecek IP'ye göre Akamai, Google Cloud CDN, Amazon, Rackspace, SoftLayer, Azure CDN gibi hedefleri AKN'li bağlantı üzerinden sağlamak istiyorum. Benim kullanımımda ciddi anlamda kota tüketimi yapan kısım bu CDN'lerden geçiyor. TL-R470T+ bunu ne kadar destekliyor?

Gelecek yanıtlar için şimdiden teşekkür ederim.

Be yourself, no matter what they say.
  •  06-26-2018, 23:59 532791 Cevap 532788

Cevap : TP-Link TL-R470T+ ile Yük Dengeleme

Selamlar ;

Turknet e geçin derim ben, yaklaşık 1 yıldır akn/kota olmadan full paket  kullanıyorum sabit telefonum da  turknet omurgasında aylık 65 tl gibi de  bir  ücreti var ve şu anda bütün paketlerinde de  akn/kota yok diye  biliyorum araştırabilirsiniz.

Cumhur Altan adlı kullanıcının LinkedIn profilini görüntüleyin Cumhur ALTAN
  •  06-27-2018, 1:25 532792 Cevap 532791

• Mert SaraçÇevrim dışı. Son etkinliği:07-09-2018, 8:01 Mert Saraç
    • Sıralanmayanlar
      Bay
    • Üye Oluş Tarihi 07-16-2012
    • Istanbul/Türkiye
    • Toplam Mesaji 11

Cevap : TP-Link TL-R470T+ ile Yük Dengeleme

Selam,

Turknet FTTH altyapılarda hizmet veremiyor. Bu nedenle Superonline ve Türk Telekom'u seçmek durumundayım.

Be yourself, no matter what they say.
RSS haberlerini XML olarak görüntüle