Forum

İşler Karıştı L...

Bildirimler
Hepsini Temizle

İşler Karıştı Lütfen yardım

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,053 Görüntüleme
(@kemalnezir)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Gmail hizmeti üzerinden alınmış bir [email protected] uzantılı mail adresimiz vardı. Sitenin tutulduğu serverda ise  [email protected] adlı bir mail açmıştım. amaç iletişim formu bilgilerini form adlı mailde toplamaktı. Serverda mailenable var bu arada. Şimdi, gmaildeki hesabımız mail gönderebiliyor ancak alamıyor. Forumdan okuduğum kadarıyla serverdaki maili sildim. mailenable ı açıp oradan da domaini sildim. ama henüz çözülmedi. 

İleti teslim edilemedi

İletiniz [email protected] adresine teslim edilirken geçici bir sorun oluştu. Aşağıdaki teknik ayrıntıları inceleyin.

Sunucudan gelen yanıt:

503 This mail server requires authentication when attempting to send to a non-local e-mail address. Please check your mail client settings or contact your administrator to verify that the domain or address is defined for this server.

Gönderildi : 25/06/2018 21:10

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

bu sorunu hangi seviyede yaşıyorsunuz ? domain/user

domain seviyesinde sorun yaşıyorsanız, ismini paylaşın kontrol edelim.

kullanıcı seviyesinde ise hesap yapılandırmanızda hata olabilir. ssl/port vb.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 26/06/2018 01:29

(@kemalnezir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, mail adresi [email protected] bu mail gmail üzerinde yapılandırılmış.

site ise bizim serverımızda,  https://5.189.14. ... ip li serverımız.

Tam anlaşılmıyor olabilir. Özetlemek istiyorum.

Yıllardır kullanılan gmailden alınma bir kurumsal epostamız vardı. 2gün önce serverda mailenable marifetiyle aynı kurumsal isme tekabül eden başka bir posta hesabı açmıştım. [email protected] adıyla. Bu postayı açmamızla, gmail üzerindeki info önadlı mail adresimize mail gelme işlemi durdu. 

Bu forumda okuduğum kadarıyla, mailenable domainin mail işlerini sahiplendiği için, ve aaaaar'e gelen mailler için server mail listesini arayıp arayıp orada açılmış bir [email protected] adlı bir mail bulamadığı için "iletilemedi" diyormuş.

ben de hemen serverdaki açılan maili sildim. serverdaki mailenable'ın domain listesindeki aaaaa posta servisini etkisizleştirdim. Ancak işler eski haline dönmedi. 

sorun budur.

Teşekkür ederim vakit ayırdığınız için.

Gönderildi : 26/06/2018 02:13

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Sorun biraz karışık olmuş sanırım,

anladığım kadarıyla gmail üzerinde bulunan kurumsal e-posta adresinizi locale kurmuş olduğunuz Mail Enable üzerine taşınıdız ve bu taşıma işlemi sonrası mail alamıyorsunuz? mail adresinizin mx ve dns kayıtlarını güncelledinizmi?

Mxtoolbox üzerinden kayıtları kontrol edebilirsiniz.

https://mxtoolbox.com/SuperTool.aspx?action=mx%3apiramitasansor.com.tr&run=toolpage#

Gönderildi : 26/06/2018 10:59

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

Merhaba, mail adresi [email protected] bu mail gmail üzerinde yapılandırılmış.

site ise bizim serverımızda,  https://5.189.145.72  ip li serverımız.

Tam anlaşılmıyor olabilir. Özetlemek istiyorum.

Yıllardır kullanılan gmailden alınma bir kurumsal epostamız vardı. 2gün önce serverda mailenable marifetiyle aynı kurumsal isme tekabül eden başka bir posta hesabı açmıştım. [email protected] adıyla. Bu postayı açmamızla, gmail üzerindeki info önadlı mail adresimize mail gelme işlemi durdu. 

Bu forumda okuduğum kadarıyla, mailenable domainin mail işlerini sahiplendiği için, ve piramitasansor'e gelen mailler için server mail listesini arayıp arayıp orada açılmış bir [email protected] adlı bir mail bulamadığı için "iletilemedi" diyormuş.

ben de hemen serverdaki açılan maili sildim. serverdaki mailenable'ın domain listesindeki piramitasansor posta servisini etkisizleştirdim. Ancak işler eski haline dönmedi. 

sorun budur.

Teşekkür ederim vakit ayırdığınız için.

Lokalde kurdugunuz sunucu için dns kayıtlarını (mx ) güncellemişsiniz sanırım

gmail tarafındaki mailleri değilde sadece adresi kullanmak istiyor iseniz lokaldeki sunucunuzda aynı mail adresini oluşturmanız yeterli olacak idi

ama domaini sildim vb demişsiniz bu durumda dns kayıtlarını tekrar gmaili gosterecek sekilde yapılandırırsanız gmail tarafındaki hesabı kullanmaya devam edebilirsiniz

iyi çalışmalar

Gönderildi : 26/06/2018 11:27

(@kemalnezir)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, mx kayıtlarını düzenledim ve düzeldi. sağoldun

Gönderildi : 26/06/2018 16:59

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

Merhaba, mx kayıtlarını düzenledim ve düzeldi. sağoldun

ger bildirim için teşekkür ederiz , geçmiş olsun.

Gönderildi : 26/06/2018 17:00

Paylaş: