Forum

Exchange 2016 Dist....

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Exchange 2016 Dist.Grup adına mail atma hatası

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,262 Görüntüleme
(@yasinkale)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Exchange 2016 cu5 üzerinde dist. grup adına izin vermiş olduğum kullanıcılar mail atamıyor.Aşağıdaki hatayı almaktadır.Aynı sorun Shared Mailbox özelliğindede geçerlidir.User üzerinden mailbox delegation send as izni veya Send on Behalf izinlerini veriyorum.Aynı durumu grup üzerinden yine aynı şekilde yetki veriyorum sorun devam ediyor.Grup üzerinden delivery management tabından  all senders tabına user ekliyorum ve sorun yine aynı şekilde devam etmektedir.

Diğer bir yöntem olarak dc üzerinden grup güvenlik özelliklerinden send as yetkisinide işaretliyorum.Aşağıdaki hata devam etmektedir.

Tüm bu işlemlerin her adımında exchange transport service yeniden başlattım.

Sorun aynı şekilde devam etmektedir.Forumda yazılan tüm işlemleri denedim.

0x80070005-0x0004dc-0x000524

belirlenen kullanıcı adına ileti gönderme izniniz yok

Gönderildi : 21/06/2018 17:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Delivery bölümü zaten doğru bir ayar değil, yani oradan izin verilmez, bu amaç ile yaptığınız tüm işlemleri öncelikle geri almanız gerekli.

ECP üzerinden izin verin, izin verdikten iki saat sonra ilgili kullanıcı ile owa üzerinden giriş yaparak mail from dan veya outlook üzerinden yapıyorsanız kesin outlook' u kapatın ve tekrar açın, mail from a gelin ama kesinlikle adres tamamlamayı kullanmadan adres defterinden oradan GAL ve ilgili grubu bulun yani bu şekilde seçin daha sonra mail göndermeyi deneyin.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/06/2018 03:09

(@yasinkale)
Gönderiler: 49
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba Hakan Hocam;

Desteğiniz için teşekkür ederim.

Dediğiniz işlemleri adım adım gerçekleştirdim.Tüm herşey normal çalıştı.Fakat 1 mail gönderdikten sonra tekrar aynı hatayı almaya başladım.Outlook üzerinden deniyorum.Bu durumda nasıl bir yol izleyebilirim.

Gönderildi : 22/06/2018 20:47

(@ferhat)
Gönderiler: 1
New Member

Merhaba,

hatayı tekrar almamak için şunu yapmalısın:

outlook>giriş sekmesi>adres defterinden dosya sekmesine bas > yeni girdiye tıkla > ardından yeni kişi oluştura bas ( aynı pencerede ve altta bulunan "kişiler" konumuna yerleştirebilirsin) >açılan pencerede kişi ismi ve e posta bilgisini doldurup kaydet.

>

Adres defteri ekranından bu sefer araçlar sekmesine tıkla > seçenekler > "özel" tiki seçip alttaki ekle butonuna bastıktan sonra "kişiler" adres listesini ekle > tamama bastıktan sonra pencereleri kapat.

>

outlook > dosya sekmesinde hesap ayarları kısmından adres defterini indire bas ve işlem bittikten sonra outlooku yeniden başlat.

bundan sonra o mail adresiyle bir ileti göndermek istediğinde hata ile karşılaşmayacaksın.

Gönderildi : 10/02/2023 17:38

Paylaş: