Forum

Sql Kurulumdan sonr...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql Kurulumdan sonra default userları silersek ne olur ?

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
557 Görüntüleme
(@LeventCuha)
Gönderiler: 27
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba, merakımdan evde test ortamında deneyim dedim hepsini sildim, kurulumda servisleri vermiştim fakat onları içeri sysadmin olarak eklememiştim herhangi bir sorun gözükmüyordu, daha sonrasında hepsini sileyim dedim   tabi joblar filan çalışmamaya başladı

hepsini rahatça silebildim telemetry hariç, domainleri ekledikten sonra sqltelemetryde silebildim öncesinde silinmiyordu kullanılıyor dedi 

daha sonrasında ekledim domainleri şuan sql telemetrynin görevini kim devraldı mesela dbengine mi ?

şuan tabi garip bir hata veriyor X\SQL$ kim acaba,  gerçek bir ortamda böyle olsa sistem çöker mi yoksa çalışmaya devam mı eder ?

Teşekkürler

Gönderildi : 18/06/2018 06:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Her bir kullanıcı belirli bir amaca hizmet eder, varsayılan kullanıcıların silinmesi sizinde yaşadığınız gibi varsayılan kurulum ile gelen hizmetleri etkiler. Daha sonra eklenen her bir veri tabanı için eklenen kullanıcıları silerseniz bu durumda ilgili kullanıcı ile ilgili veri tabanına bağlanamazsınız.

Yani bu prod ortamlarda pek yapılan bir hareket değildir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/06/2018 16:56

Paylaş: