Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Vsphere Datastore içindeki dosyaları silememe sorunu hk.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,000 Görüntüleme
(@metetolun)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Vsphere ESXi üzerindeki sanal makinayı kapattım. Delete from disk ile sildim. Datastore içine baktığımda sanal makinaya ait klasör hala duruyordu. içine baktığımda 1 tane dosyanın kalmış olduğunu farkettim. Silmek istediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum. Hostun management servislerini restart ettim. Hostu komple restart ettim ama hala silemiyorum. Dosyanın adını değiştirebiliyorum. Dosyayı aynı datastore içinde farklı bir yere taşıyabiliyorum ama silemiyorum. Nasıl silebilirim ?

Delete the source file or folder from the datastore

Failed - Error caused by file /vmfs/volumes/57776ddb-296a8670-7f2d-c81f66f69565/ydk/dosya adı

vmkfstools -U dosya adı. komutunu kullanınca aşağıdaki hatayı alıyorum.

Failed to delete virtual disk: The file specified is not a virtual disk (15).

Gönderildi : 17/06/2018 17:32

(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin

mutalak bağı olduğu mutlak bir durum vardır hatta reboot sonrası yeniden açılıyordur.

dosyanın uzatıısı nedir ? ydk sanırım bir yedek klsörü o yüzden veeam yada benzeri bir backup yazılımı etkiyor olabilirmi ? 

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/06/2018 13:03

(@hakankaplanoglu)
Gönderiler: 482
Honorable Member

Selamlar,

Datastore'a baktığınız zaman virtual machine sekmesinde makine görüyor musunuz ?

ls -lh /vmfs/volumes/57776ddb-296a8670-7f2d-c81f66f69565/ydk/ bu şekilde dizini listeletip çıktı paylaşabilirseniz yardımcı olmaya çalışalım.

Gönderildi : 18/06/2018 13:26

(@metetolun)
Gönderiler: 126
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Dosyaların adlarını değiştirebiliyorum. DataStore browser üzerinden bakınca Type File olarak görüünyor. Ydk klasörü yoktu ben oluşturdum, dosyaları taşıdım.

-rw-------    1 root     root      388.4G Jun 14 16:06 aaa

-rw-------    1 root     root       37.0G Jun 13 07:01 sss

Gönderildi : 18/06/2018 19:35

Paylaş: