Forum

webroot nasıl bilir...

Bildirimler
Hepsini Temizle

webroot nasıl bilirsiniz.?

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
872 Görüntüleme
(@serdarozturk)
Gönderiler: 58
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;
50-60 client lik bir ağ sistemimizde güvenliğimizi sağlamak için arayış içerisindeyken webroot isimli bir yazılımla tanıştırıldık, anlatan satışçı bey iyi anlattı ama yinede kullanan arkadaşlar varmıdır merak ediyorum, şuanda trend micro kullanıyorum fakat değiştirmeyi planlamaktayım, webroot client guruplarına göre internet erişim kıstaslarıda koya biliyormuş ?

Gönderildi : 07/06/2018 11:42

(@irfan-deveci)
Gönderiler: 271
Reputable Member

merhaba 

3 yıldır webroot  kullanıyorum küçük bir kurulum dosyası var cloud yönetim var yasaklamalar kısıtlamalar tamamen cloud ortamında yapılıyor normal bir anti-virüs son güncellemesi ile dns ile ilgili yasaklamada geldi bir kere denedim ortamda firewall yok ise kullanılabilir bir özellik  destek konusundada hiç sıkıntı yaşamadım memnumun genel olarak değiştirmedim o yüzden  dediğiniz gibi grup olarak site yasaklamaları oluyor dns özelliğinde istediğiniz grubu siteyi yasaklıyabiliyorsunuz

Gönderildi : 07/06/2018 12:21

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba Serdar Bey,

Bir dönem 1-2 müşterimizde Webroot kullandık. Teknik olarak yaşadığımız ciddi sorunlar oldu. En önemlisi sorunlara cevap verecek bir teknik ekibin olmaması. Türkiye distribütöründen başlayan soruna cevap bulma maceramız Webroot global sosyal medya hesaplarına kadar gitmesine rağmen olumlu/olumsuz muhatap bulamadık.

Geçenlerde bir sunum da bize yaptılar. Aynı bu söylediklerimi onlara da aktardım. Bu nedenle temkinli olduğumu da belirttim.

Gönderildi : 07/06/2018 15:32

(@serdarozturk)
Gönderiler: 58
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Serdar Bey,

Bir dönem 1-2 müşterimizde Webroot kullandık. Teknik olarak yaşadığımız ciddi sorunlar oldu. En önemlisi sorunlara cevap verecek bir teknik ekibin olmaması. Türkiye distribütöründen başlayan soruna cevap bulma maceramız Webroot global sosyal medya hesaplarına kadar gitmesine rağmen olumlu/olumsuz muhatap bulamadık.

Geçenlerde bir sunum da bize yaptılar. Aynı bu söylediklerimi onlara da aktardım. Bu nedenle temkinli olduğumu da belirttim.

Bilgiler için teşekkür ederim.

Gönderildi : 07/06/2018 17:38

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1623
Noble Member

Webroot kullandım. Kullandığım sürede ciddi bir problem ile karşılaşmadım. Gerek ayarları gerekse kendi diğer AV uygulamaları gibi değil.

Yönetimi cloud üzerinde olan bir AV mi arıyorsunuz? Trend Micro'nun hangi ürününü kullanıyorsunuz? Trend Micro WorryFree ve OfficeScanXG ürünlerinin cloud yönetimli ürünleri var. Diğer taraftan Sophos'a bakabilirsiniz.

Gönderildi : 08/06/2018 15:07

Paylaş: