Forum

hp switch up etme

Bildirimler
Hepsini Temizle

hp switch up etme

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
600 Görüntüleme
(@ali_koca)
Gönderiler: 668
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba

şöyle bir sıkıntım var. merkezde aruba controllür şubelerde aruba access point ve merkeze bağlı. merkez ile şube arasındaki bağlantı (mpls var)

gidince şubelerdeki access pointler down durumundan up durumuna düşmüyr anca power injectorden kabloyu çekip takınca up oluyor. nedeninii bulamadık. 

sizin fikriniz varmı

Gönderildi : 04/06/2018 20:09

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

yapınızı incelemeden buradan birşey söylemek zor.

ancak bu tarz sorunları farklı markalarda yaşadım ve genelde firmware update ile çözüm üretildi.

yapılandırmanızın doğru olduğunu düşünüyorsanız, üretici tarafına case açın.

öncesinde ilgili hostların firmware versiyonlarını listeleyip, üretici ile ek olarak paylaşırsanız, daha hızlı yol alırsınız.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/06/2018 04:24

(@ali_koca)
Gönderiler: 668
Noble Member
Konu başlatıcı

bu kurulduğundan beri böyle, 

Gönderildi : 05/06/2018 11:51

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

bu kurulduğundan beri böyle, 

Ali bey,

bu cümlünize binaen, nasıl bir cevap vermeliyim ?

üstte belirttiğim gibi firmware versiyonlarını kontrol ederek, listeleyebildiniz mi ?

yeni versiyon var ise, firmwar upgrade uyguladınız m ? 

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 06/06/2018 03:47

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

AP ler IP yi nasil aliyor?    POE yada power inj AP leri reboot ettikten sonra  DHCP reservation kullanmalisin,  kullanmazsan bazen ip cakismasi olur. 

Normalde ne kadar cok site oldugu onemli degil, WIFI kendi management vlani  olmali  , bu sayede butun APleri daha kolay manage edebilirsin

Gönderildi : 06/06/2018 05:50

(@gokhantatar)
Gönderiler: 193
Estimable Member

merhaba

şöyle bir sıkıntım var. merkezde aruba controllür şubelerde aruba access point ve merkeze bağlı. merkez ile şube arasındaki bağlantı (mpls var)

gidince şubelerdeki access pointler down durumundan up durumuna düşmüyr anca power injectorden kabloyu çekip takınca up oluyor. nedeninii bulamadık. 

sizin fikriniz varmı

Merhaba,

Yapınız hakkında yeterince detay yok maalesef, COntroller modeli ? Fİmrware'i ? AP modelleri ? Switch firmware'leri ?

CAPWAP/Ipsec hangi protokol ile AP'ler Controller'a geliyor. ?   vs gibi bir çok detay olmadan, müdahale etmeniz riskli açıkçası.

POE Injector'ler ve Switch üzerindeki AP dağılımı, Akım ve Güç kat sayılarından bile sizi AP'ler restart edildikten sonra bile zor durumda bırakabilir.

Diğer arkadaşlarımında beklediği detayları vermeden soruna yönelik net bir cevap maalesef erişemezsiniz.

Selamlar.

Gönderildi : 06/06/2018 23:21

Paylaş: