Forum

Sadece yahoo ya mai...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sadece yahoo ya mail gitmemesi

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
1,242 Görüntüleme
(@Batuhanoglakci)
Gönderiler: 32
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar ,

exchange server 2013 kullanıyoruz yaklaşık 10 gündür yahoo'ya mail gitmiyor sadece 

Last Error: 421 4.7.0 [TSS04] Messages from 78.186.48.44 temporarily deferred due to user complaints - 4.16.55.1; see https://help.yahoo.com/kb/postmaster/SLN3434.html

bu hatayı veriyor kendilerine ile bir çok kez mail attım attım geri bildirim yaptım fakat dönüşte olmadı düzelmedi de daha önce olmuştu mail attığımda 1 gün içinde düzelmişti 

asilkrom.com domain adresimiz herhangi bir blacklistte de gözükmüyoruz . Acil olarak yardımcı olur musunuz?

Gönderildi : 30/05/2018 12:25

(@sukruozdemir)
Gönderiler: 126
Estimable Member

Merhaba arkadaşlar ,

exchange server 2013 kullanıyoruz yaklaşık 10 gündür yahoo'ya mail gitmiyor sadece 

Last Error: 421 4.7.0 [TSS04] Messages from 78.186.48.44 temporarily deferred due to user complaints - 4.16.55.1; see https://help.yahoo.com/kb/postmaster/SLN3434.html

bu hatayı veriyor kendilerine ile bir çok kez mail attım attım geri bildirim yaptım fakat dönüşte olmadı düzelmedi de daha önce olmuştu mail attığımda 1 gün içinde düzelmişti 

asilkrom.com domain adresimiz herhangi bir blacklistte de gözükmüyoruz . Acil olarak yardımcı olur musunuz?

Mail security kullanıyorsanız eğer yahoya doğru olan tarfik akışınıza bakabilir misiniz?
Günlük kaç mail gidiyor, hangi adresten atılıyor vs gibi.
Muhtemelen ip adresinizden bulk ya da spam vs. saldırı oldu yahoo ya karşı, onlarda banlamış olabilirler. 

Gönderildi : 30/05/2018 18:04

(@Batuhanoglakci)
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba şükrü bey ,

mail security yok kuyruktan bakıyorum 4-5 gündür gündüzleri şirketten arkadaşlar atıyor daha çoğunlukla ama yaklaşık 10 gündür onlarda gitmediği için atmıyorlar geceleri sanırım 15-20 adet spam virüs atıyor yahoo adreslerini ondan olabilir mi? eğer öyle ise nasıl önlem alabilirim trend micro antivirüs programı var spam filterları aktif sadece yahoo da sorun var 

Gönderildi : 30/05/2018 18:58

(@Batuhanoglakci)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar ,

Mail security kullanıyorsanız eğer yahoya doğru olan tarfik akışınıza bakabilir misiniz?
Muhtemelen ip adresinizden bulk ya da spam vs. saldırı oldu yahoo ya karşı, onlarda banlamış olabilirler. 

merhaba şükrü bey ,

mail security yok kuyruktan bakıyorum 4-5 gündür gündüzleri şirketten arkadaşlar atıyor daha çoğunlukla ama yaklaşık 10 gündür onlarda gitmediği için atmıyorlar geceleri sanırım 15-20 adet spam virüs atıyor yahoo adreslerini ondan olabilir mi? eğer öyle ise nasıl önlem alabilirim trend micro antivirüs programı var spam filterları aktif sadece yahoo da sorun var 

Gönderildi : 30/05/2018 19:05

(@sukruozdemir)
Gönderiler: 126
Estimable Member

Merhaba arkadaşlar ,

merhaba şükrü bey ,

Trend Micro hiç kullanmadım ama yahoo nun verdiği linkteki açıklamaya bakılırsa sizden yahoo ya doğru uygunsuz mail trafiği var. Sağlıklı bir mail sistemi için size gelen spamları  engellediğiniz gibi sizden gidenleri de engellemelisiniz. Yahoo ya doğru içerisinde virüs olan bir çok mail gidiyorsa eğer onlarda kendilerini koruma altına alacaklardır. Kimler yahooya doğru ne kadar mail atıyor, konuları neler, ek içeriyormu, içeriyorsa ekler temizmi? Bunları denetlemelisiniz. Belki kurumunuzdan birinin adresi ele geçirildi ve o adres üzerinden kullanıcı farkında olmadan zararlı içerik gönderiliyor olabilir. Bir liste çıkartıp şüpheli gördüklerinizin mail şifrelerini değiştirtin ve login için kullandığı cihazların da temiz olduğundan emin olun bence. Daha sonrasında yahoo ya durumu yazarak listeden sizi düşürmelerini istersiniz.

Gönderildi : 31/05/2018 03:35

Paylaş: