Forum

Mail Güvenliği...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail Güvenliği hakkında

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
621 Görüntüleme
(@abdullahhatay)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba ustadlarım konu dogru yerdemi bilmiyorum,

Sorum şöyle, yandex kurumsal mail kullanıyoruz, 60a yakın kullanıcım var, 60a yakın kullanıcımın attıgı mailleri once ben gormek ıstıyorum uygunsa yonlendırmek ıstıyorum bunun için nasıl bir yol izlemeliyim, yada dışarıdan bir mail geldi, bu mail eger uygun bır maılse direkt kullanıcının kutusuna dussun ıstıyorum, kısaca mailler ustunde tam hakımıyet kurulması lazım, ama boyle bır yontem varmı, yada bır maılserver mı kurulması gerekli tam bir fikrim yok açıkçası, yardımcı olabılırsenız mutesekkır olurum

Gönderildi : 30/05/2018 03:31

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Gerçek hayatta böyle bir şey olmaz, insanların özel maili olur ve bu kişilik haklarına aykırıdır. Birisi bunu fark eder ise sizi şikayet edebilir ve çok ciddi sorunlar yaşarsınız.

Grup mailleri için yapabilirsiniz ama şahıs mailleri çok riskli.

Hadi diyelim yaptınız herkes sizin mailleri okumanızı mı bekleyecek? Bu şirketin durması demek, size bir şey olsa ne olacak, tatile çıkmayacak mısınız, hasta olmayacak mısınız?

Özetle böyle çalışan bir şirket olmaz Abdullah Bey. En kobi deki patronlar bile böyle bir şey istemez.

Yandex bilmiyorum ama olduğunu da sanmıyorum, Exchange gibi bir sistem var ise bunu transport rule ile yapabilirsiniz ama dediğim gibi çok olağan dışı bir istek bu, bence sorununuz her ne ise çözüm bu değil, eğer gerçek sorunu ve ihtiyacınızı yazarsanız bu konuda daha ayağı yere basan öneriler belki sunabiliriz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/05/2018 03:36

(@abdullahhatay)
Gönderiler: 66
Estimable Member
Konu başlatıcı

Tamamdır üstadım istediğim cevap buydu, teşekkür ederim iyi çalışmalar

Gönderildi : 30/05/2018 04:05

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Bende alınır kızarsın sandım 🙂 gerilmiştim biraz, neyse en güzeli doğru bildiğimi yazmakmış.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 30/05/2018 18:43

Paylaş: