Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Mail Problemi

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
378 Görüntüleme
(@Fatihcan)
Gönderiler: 76
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Suffixi olmayan bir domain üzerine exchange 2010 sistemi kurulu. Suffix olmadığı için bir sorunla karşılaştığımız için 2 SMTP adresi (UserName@abc (default) ve [email protected]  olarak) belirliyoruz. Ardından kullanının primary SMTP sini [email protected] şeklinde belirliyoruz.

Sharepoint sistemi sisteme yeni kurduk. Domain forestta abc şeklinde sistemde gördük kullancıları AD sync yaptık. Receive connector FQDN EXCHANGESERVER@ABC olarak tanımlayarak receive connector oluşturduk.

Bu şekilde yapınca kullanıcıların UserName@abc adreslerine mail gönderimi sağladık. Ancak daha önceden SMTP ayarlarını değiştirdiğimiz için primary SMTP yi [email protected]  olarak belirleyince bu sefer outlook üzerine [email protected] e mail gelmiyor.  Aynı kullanıcı mailboxta tanımlı olan UserName@abc düşen maili direk olarak [email protected] mailine nasıl düşürebilirim.

Teşekkürler.

Gönderildi : 29/05/2018 10:33

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Desteklenmeyen bir kurulum yaptığınız için çözüm araştırmak yerine baştan kurmanızı öneririm, bu zamana kadar yaşadığınız sorunlarda olduğu gibi bundan sonrada beklenmedik pek çok sorun ile karşılaşacak ve bu şekilde çözümsüz kalacaksnız.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/05/2018 15:31

(@Fatihcan)
Gönderiler: 76
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Desteklenmeyen bir kurulum yaptığınız için çözüm araştırmak yerine baştan kurmanızı öneririm, bu zamana kadar yaşadığınız sorunlarda olduğu gibi bundan sonrada beklenmedik pek çok sorun ile karşılaşacak ve bu şekilde çözümsüz kalacaksnız.

Hakan Bey Merhaba,

Öncelikle cevabınız için teşekkürler. Sistem uzun yıllar önce kurulmuş ve birçok sistem içerisinde mevcut. Köklü bir değişim yapmayı kabul edileceğini düşünmüyorum. Bunun bir yolu yok mudur?

Teşekkürler.

Gönderildi : 29/05/2018 16:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Açıkcası üreticinin kendi support etmediği bir iş için efor sarf etmek bana çok doğru gelmiyor, daha önemilsi bir seferlik olsa neyse ama uzun yıllardır bu işi yapıyorum suffix olmadan kurulan bir domain de mutlaka başka sorunlarda yaşayacaksınız, ondan aslında bu bahane ile bu işe girişme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 29/05/2018 16:25

Paylaş: