Forum

Windows server 2012...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows server 2012 disk paylaşımı?

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
536 Görüntüleme
(@aliSanYILDIRIM)
Gönderiler: 9
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

acemi bir kardeşiniz olarak 2 adet farklı ağlardaki windows server 2012 standart işletim sistemi kurulu sanal sunucu arasında ip aracılığıyla Disk paylaşımı yapmak istiyorum. Klasör paylaşımı da olabilir ancak disk paylaşarak diskteki alan bilgilerini de görmek istiyorum. Biraz araştırmalarım sonucu sshfs yöntemini buldum ancak bu yöntemde windows server a ssh kurulması gerekiyor. Ben windows serverın kendi özellikleriyle bu işi yapabilirmiyim? Normal klasör paylaşımı denedim ancak local haricinde paylaşıma açılmadı.

Gönderildi : 21/05/2018 04:16

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7891
Üye

Merhabalar

2 ayrı ağdaki sunucuyu vpn ile birbirine bağlarsanız dosya paylaşımı yöntemini kullanabilirsiniz.

iyi çalışmalar

Gönderildi : 21/05/2018 11:54

(@aliSanYILDIRIM)
Active Member
Konu başlatıcı

bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim ancak paylaşımı görmek istediğim sunucuda ayrıca openvpn kullanıyorum ve sürekli vpn bağlantısı değişiyor bu nedenle çakışma yaşarmıyım diye korkuyorum.

bir çözüm buldum ama bağlantı nedense çok yavaş. halbuki iki hatta 1 gbits hızında ftp ile transfer yaptığımda hızda problem yok ancak ssh üzerinden mount edince 1 mbit hızında oluyor dosya transferi.

http://www.freesshd.com/?ctt=download  server olan sunucuya bunu ve bitvise ssh kurdum ikisinde de hız aynı malesef düşük.

mount ettiğim pc  de  https://github.com/feo-cz/win-sshfs/releases  bunu kullandım.(sorunun win-sshfs de olmadığını düşünüyorum çünkü centos üzerinden ssh mount denediğimde hızda problem yoktu.) 

samnırım sorunum windows un ssh portunda hız limiti oluşuyor nedenini çözemedim hala.

Gönderildi : 22/05/2018 15:15

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Böyle bir işlem yerine bulutta disk alıp internet olan her yerden güvenli erişim sağlasanız daha iyi olmaz mı?

One Driver Kurumsal, Dropbox, Google Drive v.s.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/05/2018 17:39

(@aliSanYILDIRIM)
Active Member
Konu başlatıcı

haklısınız zaten 3 ay sonra bulut depolama kullanacağım ancak şuan için elimde bu 2 sanallaştırma mevcut ve 1 tanesi hiç kullanılmıyor ve 3 ay da aynı kalacak ben değerlendirmek adına diskini kullanmak istemiştim.

Gönderildi : 22/05/2018 19:15

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Bahsettiğiniz durum biraz sorunlu ve yönetimi zor olabilir. 

En azından tek bir sistemde bunu yaparak ortak kullanmanız daha yararlı olabilir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/05/2018 02:01

Paylaş: