Forum

Paylaşımdaki klas&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Paylaşımdaki klasör hk

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,375 Görüntüleme
(@gunesbasdogan)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar

70 clientli domain ortamındaki 3-4 bilgisayarda 1 tanesi Dell 5810 Work Station diger 4 u laptop Lenovo E560 E550 E540 serilerinden,

problemim şu servarda paylaşımda 3 adet klasörüm mevcut, butun kullanıcıların yetkileri tam ve sorunsuz, laptoplar ve ws makinalar network e kablo ile bağlı.

Ara ara klasorun birinde paylaşım kopuyor " Konum bu bilgisayardaysa, cihazın ve sürücünün bağlı olduğundan diskin takılı olduğundan emin olduktan sonra tekrar deneyin  " hatası veriyor. Hata aldığım pc den servera girdiğimde 2 adet klasore sorunsuz girerken aktif kullandığım klasorde  hata alıyorum, network driverlarini guncelledim, chipseti güncelledim. problem degismiyor. bilgisayarlrı kapatıp açtığımda sorun düzeliyor bazı bilgisayarlarda 3-5 saat çalışıyor bazılarında 1-2 gün sonra yine aynı hatayı alıyorum, başına böyle bir durum gelen varmı?

Map olarak ekledim problem değişmedi, birde şunu fark ettim map olarak eklediğimde sistem çalışırken boyut gorebiliyorum baglantı koptuktan sonra boyut ta goremiyorum

yada yapmamı istediğiniz farklı bir durum varmı? gpupdate yaptım, network chipset guncelledim, windows guncellemelerini yükledim yardımlarınızı rica ederim 

Gönderildi : 17/05/2018 01:58

(@mustafatasci)
Gönderiler: 1644
Üye

Merhaba,

Bütün bilgisayarlarda sürekli bu sorunu yaşıyorsunuz doğru mu ? 

Sorun sadece client bazlı değil Sunucu bazlı gibi geliyor anlatımınızdan .

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/05/2018 01:27

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

referans adreste belirtilen 3.adımı uygulayıp, host'u yeniden başlatarak tekrar deneyin.

https://techjourney.net/location-is-not-available-when-copying-moving-with-mapped-network-drive/

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/05/2018 02:39

Paylaş: