Forum

Sql Server Hosting ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sql Server Hosting Sunucusunda Tablolara Erişim (Yetkilendirme) Hatası

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
549 Görüntüleme
(@ZeydUstaoglu)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar.

Yeni projemi hostinge yükledim. Veritabanı bağlantılarını da yaptım.

Fakat veritabanını sql den export ettiğimde hosting sunucusundaki tablolarıma erişimime izin vermiyor.

Export edince haliyle primary keyler ve identity
ler siliniyor.bunları düzeltmek için sql server dan hostingteki dosyalara sql ile
bağlanıyorum.bağlandıktan sonra tables ta sağ tıklayınca

" view server state permission was denied an object server , database master error 300"

hatası veriyor.

Web sayfamda veritabanından bazı şeyleri
çekebiliyorum.yani veritabanına bağlanıyor ama insert işleminde id kısmını yazmadığımız
ve hostingte iken id lerinin silinmesinden dolayı sanırım id kolonunun boş olduğu
hatasıyla insert işlemi hata veriyor. Sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim.

Gönderildi : 17/05/2018 01:36

(@birolaydugan)
Gönderiler: 867
Prominent Member

shared hostinglerde malesef bu tarz yetkisel sorunlar olabiliyor , fakat bu db'nizi kullanmanıza engel olmamalı , bence firma ile bi görüşüp detaylı bilgi almakta fayda var ,ben sorunsuz kullanıyorum , uzakdan yedek alma noktasında bazıları webden aldırıyor bazıları sizin FTP nize yüklüyor .

Gönderildi : 17/05/2018 14:00

(@ZeydUstaoglu)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Firmayla iletişime geçtim kullanıcıya db_owner yetkisi verilmiştir diye cevap yazdılar ama sorun çözülmedi. Ben de farklı bi firmadan hizmet aldığımda sorunsuz kullanmıştım fakat bu firmada sorunu halledemedim. En baştan zaten export esnasında uyarı veriyor. Firmayla tekrar iletişime geçeyim. Teşekkürler

Gönderildi : 17/05/2018 16:30

Paylaş: