Forum

Lisans Hak.

Bildirimler
Hepsini Temizle

Lisans Hak.

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
489 Görüntüleme
(@AlperenAlpa)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

SAM denetimi hepiniz tarafından bilinmektedir. 80 Pc Win 7 veya Win 10 lisans , 1 W.Server 2016 lisanslanmak istenirse OEM veya normal lisans olarak ortalama maliyetleri ne olabilir ? Bu esnada karşılaştığınız sorunlar nelerdir ve nelere dikkat etmek gerekir ? Bu konuda bilgilerinizi paylaşırsanız memnun olurum . İyi çalışmalar ve iyi forumlar dilerim...

Gönderildi : 11/05/2018 20:32

(@ugurburma)
Gönderiler: 1973
Üye

Öncelikle üzerlerinde ne kurulu ve server ı ne için kullanıyorsunuz. Domain varmı?

Gönderildi : 11/05/2018 21:32

(@AlperenAlpa)
Gönderiler: 30
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Sadece Sql Server üzerinden çalışan program 80 client için hizmet vermektedir

Gönderildi : 11/05/2018 23:10

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Maliyet konusunda lisans satan bir firma ile görüşmenizde yarar var. Bu sistem komple lisanssız ise büyük bir sorun. SQL vs gibi sistemlerden bahsetmişsiniz.

Lisans yoksa sonradan oem lisanslama olmaz zaten. SQL v.s. gibi sistemlerde CAL lisansı olmalı. SQL lisans modelide önemli tabiki.

Bende adam gibi bir firma ile görüşüp durumu inceleyip, lisanslama politikasının ayarlanmasında yarar var.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 13/05/2018 03:10

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

Rıza hocanın belirttiği gibi, lisanslama konusunda uzman olan bir partner ile süreci devam ettirmeniz en doğru yol olacaktır.

ms lisans tarafı karışıktır, doğru partner olmadan ek zarar kalemleri karşınıza çıkabilir. / hatalı lisans veya fazla lisans seçimi vb.

oem noktasında, sonradan lisanslama mümkün değil, geriye client tarafı için open ve box lisanslar kalır.

server için sadece open alabilirsiniz, client tarafında da open devam etmenizi öneririm.

bütçeye ek bir gider getirir, ancak lisans takibi ve downgrade tarafındaki rahatlığı mevcut.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/05/2018 02:22

Paylaş: