Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-v 2012 checkpoint delete sorunu

14 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,334 Görüntüleme
(@ugurulutas)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Hyper-v panelde checkpoint yaptım server suan acılmıyor neden acilmiyor acil yardım edermisiniz yedeklemiştim simdi geri kopyalıyorum serveri kurtarmamın bir yolu varmıdır fotolar asagıda belirtiyorum.

Gönderildi : 10/05/2018 22:54

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Checkpoint' i hyper-v ara yüzünden sil dedikten sonra silinme işlemi tamamlandı mı? Yani sonra elle sildim diyorsunuz ya o dosyayı zaten hyper-v ana dosya içerisine yazar ve makineyi kapattığınızda siler. Özetle siz CP silme bitmeden dosyayı sildiniz desem ona da sistem izin vermez, CP silindi ama AVHD duruyor ise o da normal bir durum değil, tam ne yaptığınızı anlayamadım yani.

PS ile bu sanal makine için kaç CP var kontrol eder misin?

Get-VMSnapshot –VMName <virtual machine name>

Resimde 4 tane AVHD var sanki yanlış görmüyorsam.

Ama muhtemel senin sorunun bu

https://blog.workinghardinit.work/2015/10/15/remove-lingering-backup-checkpoints-from-a-hyper-v-virtual-machine/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/05/2018 23:55

(@ugurulutas)
Active Member
Konu başlatıcı

sorunumuzu çözemedik .avhdx dosyasından nasıl vberi kurtarabiliriz ?

Gönderildi : 11/05/2018 18:11

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Yukarıdaki yöntemi denediniz mi?

Birde bunu deneyin ama bu konu uzmanlık gerektirir.

https://rlevchenko.com/2015/01/30/how-to-manually-merge-snapshots-in-hyper-v/

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 11/05/2018 20:45

(@ugurulutas)
Active Member
Konu başlatıcı

bir çok kere denedik ama olmadı malesef bu yöntem ilede,

bi yardım edin lütfen butun yedeklerimiz elimizde sadece tek eksiğimiz fotoda görünen uyum_d olan vhdx dosyası bi yol gösterin nasıl kurtarırız herkes mi çok yoğun normalde bu konularda birsürü fikir olurdu bi yardım edin şu avhdx içinden sadece bi dosya kurtarsak bile oda bize yetiyor.

sadece uyum_d_BB ile devam eden adı dosyadan bi veri kurtarsak 7 gb boyutunda o bile bize yetiyor.

Gönderildi : 11/05/2018 21:32

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Yani iki yöntemde olmadı ise ne yazık ki profesyonel bir destek almanız gerekli bence yani belkide zincir bozulduğu için kurtarma şansınız kalmamıştır çünkü zaten ortada anormal bir durum. Bu arada denedik diyorsunuz ya örnek ne oldu ne olmadı ekran görüntüsü var mı hata mı aldınız?

Gönderildi : 11/05/2018 21:56

(@ugurulutas)
Active Member
Konu başlatıcı

forumda bu .avhdx dosyasının içinden 7 gb dosyamızı kurtarabilecek babayiğit varsa gelsin kurtarsın servis formunu yazsın alsın parasını profesyonel yardım arıyoruz konu acildir 

ekleme artık ugrasmak ıstemiyorum cok yoruldum bi an once sorun cozume ulassın ıstıyorum.

Gönderildi : 11/05/2018 22:13

(@FerhatIndi)
Gönderiler: 467
Honorable Member

Avhdx dosyasi elindeyse, neden uzantiyi vhdx yapip  sag tiklayip  mount islemi yapmiyorsun? Ordanda istedigin duz dosyayi cekersin

Gönderildi : 12/05/2018 01:57

(@ugurulutas)
Active Member
Konu başlatıcı

nerden neye nasıl maunt yapmalıyım kafa durdu daha acıklayıcı yazarsanız cok memnun olacagım 🙁

Gönderildi : 12/05/2018 13:13

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Dosya uzantısı avhd veya avhdx olan dosyaları vhd veya vhdx olarak değiştirdikten sonra sağ tıklayıp mount yapabilirsin ama parçalı dosyalar olacağı için örnek veri tabanı gibi bir şey kurtarmak istiyorsan pek yardımcı olmaz.

Gönderildi : 12/05/2018 18:08

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bu arada bir baba yiğit yazmışsınız ancak profesyonel olarak iş yapan insanlar bu tür konulara girmek istemez. Bana bu tür konular çok geliyor örnek DC ile oynamış oynamış bozmuş sonra kurtar, exchange ile oynamış oynamış sonra kurtar ya da bu gibi sorun. Zaten firmaların danışmanlık alacak bütçesi var ise bu konu ilk olduğu ancak bir uzmana soruyorlar ancak böyle bir vizyon veya bütçe yok ise firmada son noktada geliyorlar onlara da bizim ücretler çok yüksek geliyor ve hep kriz oluyor. Örnek böyle bir durumda şimdi diyeceksin ki adam gün 900$ ( örnek olsun diye yazdım benim böyle bir talebim yok) alırım ama ne kadar sürecek bilmiyorum, veriyi kurtarma veya sistemi kurtarma garantisi kimse vermez ikilem şu oluyor, siz yöneticinize ya böyle bir para vermeliyiz ama biz çok kurcaladık kimse kurtarma garantisi vermiyor dediğiniz de kurtarılmayan sistem veya veri için kobiler para vermek istemiyor, bizim gibi saati para olan uzmanlar da sonunda para almayacak ise neden böyle bir topa girsin ki. Örnek iki gün uğraştım diyelim ve veri kurtarılamadı, sizde ödeme yapmadınız 🙂 olan uzmanın iki gününe olur.

Çok açık yazdım lütfen darılmaca gücenmece olmasın şu anda zor durumdasınız anlıyorum ancak inanın ben de bu işlere hep ya insanlar zor durumda yardım etmek lazım diye girip sonra kötü adam oldum. Yani elini verip kolunu kartırma case hatta bir bakayım tamam para almayacağım diyip bağlanıp yok iste sen bağlandın da yok işte artık senin sorumluluğunda bilmem ne öyle şeyler gördüm ki bu toplara girmiyorum.

Eğer hali hazırda bakım anlaşmanız olan aranızın iyi olduğu bir firma var ise ondan rica edin, zaten sizin ile düzenli çalışıyorlar ise hafta sonunu bu işe ayırabilir belki. 

Gönderildi : 12/05/2018 18:12

(@ugurulutas)
Active Member
Konu başlatıcı

Bu arada bir baba yiğit yazmışsınız ancak profesyonel olarak iş yapan insanlar bu tür konulara girmek istemez. Bana bu tür konular çok geliyor örnek DC ile oynamış oynamış bozmuş sonra kurtar, exchange ile oynamış oynamış sonra kurtar ya da bu gibi sorun. Zaten firmaların danışmanlık alacak bütçesi var ise bu konu ilk olduğu ancak bir uzmana soruyorlar ancak böyle bir vizyon veya bütçe yok ise firmada son noktada geliyorlar onlara da bizim ücretler çok yüksek geliyor ve hep kriz oluyor. Örnek böyle bir durumda şimdi diyeceksin ki adam gün 900$ ( örnek olsun diye yazdım benim böyle bir talebim yok) alırım ama ne kadar sürecek bilmiyorum, veriyi kurtarma veya sistemi kurtarma garantisi kimse vermez ikilem şu oluyor, siz yöneticinize ya böyle bir para vermeliyiz ama biz çok kurcaladık kimse kurtarma garantisi vermiyor dediğiniz de kurtarılmayan sistem veya veri için kobiler para vermek istemiyor, bizim gibi saati para olan uzmanlar da sonunda para almayacak ise neden böyle bir topa girsin ki. Örnek iki gün uğraştım diyelim ve veri kurtarılamadı, sizde ödeme yapmadınız 🙂 olan uzmanın iki gününe olur.

Çok açık yazdım lütfen darılmaca gücenmece olmasın şu anda zor durumdasınız anlıyorum ancak inanın ben de bu işlere hep ya insanlar zor durumda yardım etmek lazım diye girip sonra kötü adam oldum. Yani elini verip kolunu kartırma case hatta bir bakayım tamam para almayacağım diyip bağlanıp yok iste sen bağlandın da yok işte artık senin sorumluluğunda bilmem ne öyle şeyler gördüm ki bu toplara girmiyorum.

Eğer hali hazırda bakım anlaşmanız olan aranızın iyi olduğu bir firma var ise ondan rica edin, zaten sizin ile düzenli çalışıyorlar ise hafta sonunu bu işe ayırabilir belki. 

yok hayır tabiki neden darılayım ki ben size çok iyi anlıyorum sizi ben asla öylecümleler kuracak kimse ve anlayışta bi insan olmadım hiç ama tabi şu konuda da haklısınız veri varsa para var yoksa yok emek çöp 🙂 işte en sinir bozucu durum bu ama işte al veriyi kurtarırsan varan hazır kurtaramassan yapacak birşey yok size kurtarsanız bile baglanmassınız bana sadece 7 gb veri lazım evet yukarıda dediğiniz gibi avhdx kalıp zincir dosyası vhdx anakalıp dosyamız kayıp o yüzden kurtaramıyoruz ama siz kurtarırım diyorsanız bi pm bekliyorum 🙂

Gönderildi : 12/05/2018 21:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Olmayan veriyi ne yazık ki kimse kurtaramaz 🙁 keşke elimizde olsa.

Ayrıca anlayışın içinte teşekkürler. Yedek olmaması çok kötü olmuş.

Gönderildi : 13/05/2018 00:24

(@ugurulutas)
Active Member
Konu başlatıcı

Olmayan veriyi ne yazık ki kimse kurtaramaz 🙁 keşke elimizde olsa.

Ayrıca anlayışın içinte teşekkürler. Yedek olmaması çok kötü olmuş.

Anlayısınız için ben tesekkur ederim

Gönderildi : 13/05/2018 03:28

Paylaş: