Forum

Yedeğin Yedeği i...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yedeğin Yedeği için çözüm arıyorum

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
636 Görüntüleme
(@omeryilmaz)
Gönderiler: 150
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selam Üstadlar,

Çalıştığım şirket, Grup şirketi, İnternet, mail, Domain ana gruba bağlı, bizim server odasında File server var. 
350-500GB arası veriler var excell, pdf, müşteriden gelen cad resim dosyaları ve muhasebe verileri var. 

Server yanında takılı 500gb lık harici hdd var ona yedekleme yapılıyor aynı oda içinde. Ayrıca bende başka pc ye taktığım Harddiske Dirsync Pro open source program ile file yedeği yapıyorum. Ne yazıkki bu bilgisayarda aynı oda içinde.

Farklı bir lokasyonda yedekleme yapmak istiyorum, binanın diğer bir ucuna ethernet kablo çeksem orada yedekleme yapsam. 1TB hdd li eski bilgisayar işimi görecek fakat gizli olması lazım dikkat çekecek.

Eskiden ethernet kartlı HDD vardı diye hatırlıyorum bulamadım sessiz ufak tefek 1TB lık biz donanım işimi görecek tavsiyeleriniz benim için önemlidir neler önerirsiniz?

Hazır All in one NAS cihazları var kullanımı hakkında bilgim yok.

https://www.hepsiburada.com/qnap-ts-228-all-in-one-turbo-nas-kayit-cihazi-p-HBV00000600G8

Misal bu ürünü uzaktaki odaya kurulum yapsam, server odasında pc den bunun içine dosyaları gönderebilirmiyim? yoksa bu cihaza domainde kullanıcı hesabı açıp kendisi otomatik mi yedekleyecek?

İyi çalışamalar dilerim.

Gönderildi : 09/05/2018 13:15

(@umitseyhan)
Gönderiler: 367
Üye

Merhaba Ömer Bey,

Bu ihtiyacınız için Azure Backup veya Azure Site Recovery hizmetlerini de kullanabilirsiniz.

Bilginize.

Gönderildi : 09/05/2018 16:08

(@omeryilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Ümit bey, 

Verilerimizi dış kaynaklarda tutma taraftarı değilim/değiliz, ayrıca ne kadar pratik ve güvenli gibi gözüksede ibulut teknolojiyi hiç güvenli bulmuyorum.

Benim amaç olaki doğal afetlerde verileri kurtarmak.

İlginiz için teşekkür ederim.

Gönderildi : 09/05/2018 18:55

(@m-oguzhanozkurt)
Gönderiler: 1323
Noble Member

Merhaba Ömer Bey,

Orta seviye bir NAS cihazı işinizi görecektir. NAS cihazını doğru yapılandırmanız ve sürekli çalışmasını sağlamanız yeterli olacaktır.

Bunun yanı sıra 2 adet NAS cihazı alıp birisini datacenter firmalarından birisine konumlandırısanız kendi lokasyonunuzdaki NAS'ın yedeğini de güvenli bir şekilde datacenter tarafındaki NAS cihazına alabilirsiniz.

Gönderildi : 09/05/2018 19:24

(@omeryilmaz)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Oğuzhan bey, 

Teşekkür ederim. Datacenter in olduğu şirket biraz karışık durumu işin o kısmını değerlendirdim olumsuz. Bizim bina eski yapı bitişik 2 bina diğer binaya kurulum yapacağım. 

Daha önce FreeNAS yazılımını kurcaladım hazırları kurcalamadım videolardan yapılandırmayı bir inceleyip tavsiyeniz üzere bu cihaza odaklanayım.

iyi günler.

Gönderildi : 10/05/2018 14:30

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Qnap ve Synology ürünlerini incelyebilirsiniz 2 üründe piyasada en çok kullanılan ürünlerdir.

Gönderildi : 10/05/2018 16:24

Paylaş: