Forum

winxp oem lisans so...

Bildirimler
Hepsini Temizle

winxp oem lisans sorunu

10 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
5,500 Görüntüleme
(@memetoncul75)
Gönderiler: 333
Honorable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar kolay gelsin,

Windows xp olan bir makinenin imajını aldım başka bir pc'ye aktardım oem lisans var doğal olarak lisans düştü  normal kipte acılmıyor direk lisans hatası diyor ve masaüstü gelmiyor . güvenlimod da masaüstü geliyor . ben bunu nasıl lisanslayabilirim.güvenlimod yada dosta

Gönderildi : 07/05/2018 20:10

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

referans adreste uygulanan yöntemi deneyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=wzTuHuWhdcY

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/05/2018 01:37

(@memetoncul75)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Dediğiniz şekilde yaptım windows acıldı lisans sorunu giderildi fakat şöyle bir sorun oldu .Normal kipte acıldığında cok fazla kasılıyor neredeyse kilitleniyor farklı hdd ve farklı pc'lerde denedim sonuc hep aynı çok fazla kasılıyor neden olabilir

Gönderildi : 08/05/2018 19:14

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Turan hocamızın göndermiş olduğu videoyu inceledim bilgisayarı kasmanın bununla alakalı olacağını sanmıyorum görev yöneticisinden cpu,hdd ve ram kullanım oranlarını incelemenizi tavsiye ederim.

Gönderildi : 08/05/2018 19:47

(@turancoskun)
Üye

Merhaba,

Dediğiniz şekilde yaptım windows acıldı lisans sorunu giderildi fakat şöyle bir sorun oldu .Normal kipte acıldığında cok fazla kasılıyor neredeyse kilitleniyor farklı hdd ve farklı pc'lerde denedim sonuc hep aynı çok fazla kasılıyor neden olabilir.

ilgili çözüm size 30 günlük trial lisans sağlar.

yaşadığınız sorun ile lisanslamanın bir bağı yok.

yüksek ihtimal driver tarafında sorun yaşıyorsunuz, taşıdığınız pc'de bulunan donanımın xp desteği mevcut mu ?

xp desteği yok ise, msconfig startup tarafını boşaltarak test edin.

destek var ise, sysprep uygulayın, devamında driverları yükleyip, tekrar deneyin.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 09/05/2018 05:11

(@memetoncul75)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba, uzun zaman oldu hala uğraşıyorum,

son durum windows acılıyor pc 'de hicbir sorun yok fakat yukarıdaki videoda gösterildiği şekilde syssetup yaptım lisans 30 gün acıldı

şimdi yeni bir key girip aktivasyon yapmak istiyorum fakat avtivasyona tıkladığımda hiçbir pencere acılmıyor.bazı sitelerde slmgr.vbs ile ilgili çözümler sunmuşlar fakat system32 klasöründe bu dosya olmadıgı için bunuda yapamadım dosyayı internetttende indiremedim , şimdi 30 günden düşmeye başladı süre bitince hiç windows acılmayacak ne yapabilirim

Gönderildi : 23/05/2018 17:45

(@turancoskun)
Üye

referans adreste belirtilen adımları uygulayıp, aktivasyon tarafını tekrar deneyin.

https://community.spiceworks.com/how_to/3381-how-to-fix-windows-xp-activation-after-a-windows-xp-repair

Gönderildi : 24/05/2018 03:37

(@memetoncul75)
Honorable Member
Konu başlatıcı

MALESEF HOCAM SONUC DEĞİŞMEDİ ,

SORUN ACTİVASYON EKRANI GELMİYOR , SOL ALT KÖŞEDE 30 GÜN KALDI DİYOR TIKLIYORUM ACTİVASYON EKRANI GELSİN DİYE GELMİYOR GELSE SORUN ÇÖZÜLECEK . FAKAT GELMİYOR , BİRŞEY FARKETTİM BU BİLGİSAYARDA POLİCY UYGULANMIŞ BUNDAN YAPABLİRMİ BU POLİCY SIFIRLAYABIİIRMIYIM NASIL YAPABİLİRİM. BELKİ SONRA DÜZELİR.

BAŞKA NE YAPABİİLİRİM , YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM

Gönderildi : 24/05/2018 14:43

(@memetoncul75)
Honorable Member
Konu başlatıcı

SORUNU ÇÖDÜM İEPLORER 8 YÜKLEDİM SOURN ÇÖZÜLDÜ , ARTIK AKTİVASYON EKRANI GELİYOR

Gönderildi : 24/05/2018 19:30

(@turancoskun)
Üye

geçmiş olsun, geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 25/05/2018 06:24

Paylaş: