Forum

Windows Backup tan ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Backup tan Sql klasörlerini kullanarak Zamanlanmış Görev Kopayalama

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
515 Görüntüleme
(@necatiguner)
Gönderiler: 135
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sunucu çökmesi sonucu;
1- Yeni bir sunucu kuruldu
2-Elimizdeki windows backup yedeklerinden sql e ait mdf dosyaları kopyaladı;
3-SQL terkradan aktif edildi.

Problemimiz şu; sql'i mdf dosyalarından ayağa kaldırdık fakat; SQL de bulunan zamanlanmış görevleri doğal olarak geri getiremedim. Windows backup dosyaları içerisinde Sql e ait zamanlanmış görevleri alabileceğim bir klasör var mıdır?

Gönderildi : 07/05/2018 13:22

(@necatiguner)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yavuz Bey Selamlar;
Evet Yedeği var; Nasıl yapabilirim.

Gönderildi : 07/05/2018 14:08

(@necatiguner)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Aşağıdaki linkteki gibi msdb database'ini restore edebilirsinizi

https://www.mssqltips.com/sqlservertip/2571/restoring-sql-server-system-databases-msdb-and-model/  

Buradaki çözüm Bak dosyasından geri yükleme yönünde; benim elimdeki yedek mdf dosyası; bu dosyayıda farklı isim vermeme rağmen attach edemiyorum.

Gönderildi : 07/05/2018 15:00

(@necatiguner)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Farklı bir makinaya sql kurdum; services.msc den sql hizmetini devre dışı bıraktım; SQL in mdf dosyalarının bulunduğu DATA klasörü içerisindeki msdb.bak dosyasının ismini değiştirdim. Bende bulunan yedek msdb dosyasını bu klasöre kopyaladım. Hizmeti başlattım. sql açtım ve SQL AGENT içerisinden bütün scriplerime ulaştım. Bilgilerinize.

Gönderildi : 07/05/2018 15:46

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Yararlı bilgi için teşekkürler. Yavuz hocam sanada teşekkürler. Görevler bazen çok sayıda olabilmekte. Bunları tekrar spsifik ayarlarla yazmak yerine dönebilmek güzel durum.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 09/05/2018 00:28

Paylaş: