Forum

0x000003e3 Yazıcı H...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] 0x000003e3 Yazıcı Hatası

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
7,547 Görüntüleme
(@hasanates)
Gönderiler: 16
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Windows 10 da ağ üzerinden yazıcı ekleme ye çalıştığımda  0x000003e3 koduyla bir hata verip yazıcıyı  bir türlü sürücüsünü yüklemiyor, Sorunu aşmak için yaptıklarımı sıralıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

-İp adresi ile ağ yolunu belirtip denedim olmadı.

-Register kayıtlarını düzenledim olmadı.

Gönderildi : 03/05/2018 18:40

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

muhtemel düzgün sürücü yüklü değil genelde bu hata kodu bunu gönsterir.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 04/05/2018 00:12

(@sokratesme)
Gönderiler: 9
Active Member

yazıcının bağlı olduğu ana pc'de güvenlik duvarı varsa muhakkak devre dışı bırakın. 

daha sonra, denetim masası- aygıt ve yazıcılar - herhangi bir yazıcıya tıklayıp üst çubukta bulunan yazdırma sunucusu özelliklerine tıklayın. sürücüler bölümünü kontrol edin eğer yazıcının birden fazla cashte driveri varsa sadece bir tanesini bırakıp diğerlerini silin. 

bağlanmaya çalıştığınız client bilgisayara gelin system32'deki spool dosyasında bulunan drivers içindeki dosyaları ve printers klasöründeki dosyaları silin. bu işlemlerin hepsini yazdırma hizmetini durdurarak yapın. regeditteki ilgili alandan da bu işlemleri yapın. yazıcıları ve sürücüleri kaldırın. bu işlemden sonra bir kere reset atın. bilgisayar açıldıktan sonra run yapın ve printmanagement.msc yazın. bağlanmak istediğiniz yazıcının sürücüler ve yazıcılar bölümünde ne kadar yüklü driver'i varsa hepsini kaldırın. tekrar reset atın. 

ana pc de bağlanmak istediğiniz yazıcıya bu defa ip adresiyle değil adıyla bağlanın. paylaşımdaki yazıcıyı seçin ve sürücüsünü yükleyin. 

Gönderildi : 04/07/2022 16:13

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Yazıcının Windows 10 desteği var ise öncelikle driveri ile lokal yazıcı gibi kurun. Sonrasında ise ağ yazıcısına paylaşım üzerinden erişip kurun. Bu şekilde sonuç olmaz ise iki sistemi de Windows 10 21H2 versiyonuna güncelleyin.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 16/07/2022 21:15

Paylaş: