Forum

Outlook 2007 HTML v...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Outlook 2007 HTML ve HTM dosyası önizleme sorunu.

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
4,143 Görüntüleme
(@OzhanNural)
Gönderiler: 3
Active Member
Konu başlatıcı

Yaklaşık 6 ay öncesine kadar Outlook 2007 de html ve htm dosyalarını önizleme yapabiliyordum.. Ama artık yapılmıyor.. Dosyaya tıkladığımda  "bu dosya için önizleyici yüklenmediğinden dosyanın önizlemesi yapılamıyor" hatası alıyorum. Format attım denemediğim şey kalmadı ama hala önizleme yapamıyorum.. Temp0 klasörü vs bütün çözümleri denedim ama olmuyor. İşin ilginç tarafı güven merkezinden ek seçeneklerinde HTML ile ilgili bir seçenek te yok. Çift tıklayınca explorerda açabiliyorum ama önizleme kadar pratik olmuyor.. Office 2016 ve 2013 te denedim onalrda da önizleme yapamadım. Benim için çok önemli bir konu.. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

Hata mesajı

dosya önizleme,ek işleme,güven merkezi

Gönderildi : 03/05/2018 14:32

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Aşağıdaki adımlarını deneyebilirmisiniz?

https://www.youtube.com/watch?v=WR-JRSzdeL8

Gönderildi : 03/05/2018 18:12

(@OzhanNural)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Aşağıdaki adımlarını deneyebilirmisiniz?

https://www.youtube.com/watch?v=WR-JRSzdeL8

Bunu çokça yaptım zaten üstadım.. Hatta farklı bir 2007 sürümü yükledim az önce yine aynı durum.. Register ayarlarında var ama seçeneklerde yok.. 

reg ayarları

Gönderildi : 03/05/2018 19:04

(@erdemyaglikara)
Noble Member

Merhaba,

Windows 10 Kullanıyorsanız varsayalın uygulama ayarlarında web tarayıcı değiştirip deneyebilirmisiniz? Edge olarak yada explorer olarak ayrıca Technet üzerinde bazı çözümler mevcut deneyebilirsiniz.

https://answers.microsoft.com/en-us/office/forum/office_2013_release-outlook/outlook-x64-error-in-txt-html-preview-handlers/44760d93-5416-4f3b-aa4c-60a1efedbd58

Gönderildi : 04/05/2018 11:20

(@OzhanNural)
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Windows 10 Kullanıyorsanız varsayalın uygulama ayarlarında web tarayıcı değiştirip deneyebilirmisiniz? Edge olarak yada explorer olarak ayrıca Technet üzerinde bazı çözümler mevcut deneyebilirsiniz.

https://answers.microsoft.com/en-us/office/forum/office_2013_release-outlook/outlook-x64-error-in-txt-html-preview-handlers/44760d93-5416-4f3b-aa4c-60a1efedbd58

Merhaba, inanın denemediğim şey kalmadı. Aklımı yitiricem. Başka pc de sorunsuz çalışıyor.. Ne yapacağımı bilemedim.. :/

Gönderildi : 04/05/2018 17:01

(@erdemyaglikara)
Noble Member

Hello Jan,

I had the same problem and I verified in my environment that a user could only see, so we started to check and identify some differences, I performed the procedure on a computer with the problem and it was solved.
Follow the procedure:

1- Quit Outlook.

2- Copy the .DLLs and folder to the "C: \Program Files\Windows Mail" and "C:\Program Files (x86)\Windows Mail"

Image

Note: You will need the required .DLLs, in my case I copied from the machine that worked.

3- Create a ".reg" file with the following script making as needed bold changes::

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\Local Settings\MuiCache\NUBER UNIQUE\96383CDB]
"@C:\Program Files\Windows Mail\msoeres.dll,-7494"="Html Previewer"
"@C:\Program Files\Windows Mail\msoeres.dll,-7495"="Mhtml Previewer"

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Classes\Local Settings\MuiCache\NUBER UNIQUE\96383CDB]

[HKEY_USERS\S-1-5-21-NUBER UNIQUE\Software\Classes\Local Settings\MuiCache\NUBER UNIQUE\96383CDB]

[HKEY_USERS\S-1-5-21-NUBER UNIQUE_Classes\Local Settings\MuiCache\NUBER UNIQUE\96383CDB]

Gönderildi : 04/05/2018 19:07

Paylaş: