Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Office 365 Aboneliği Olmadan Yammer Kullanımları için Yaş Geçişinin Tamamlanması

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
669 Görüntüleme
(@umitseyhan)
Gönderiler: 367
Üye
Konu başlatıcı

Office 365 Aboneliği Olmadan Yammer Kullanımları için Yaş Geçişinin Tamamlanması

14 Mayıs 2018'de, Office 365 kimliğine sahip olmayan kullanıcıların, 16 yaşından büyük olduklarını doğrulamaları veya yönetici müdahalesi olmadan erişimlerini kaybedecekleri gerekir.

16 yaşından küçük olan ve Office 365 kimliğine sahip olmayan Yammer kullanıcıları bu değişiklikten etkilenebilir.

Bu durum organizasyonu nasıl etkiler?
14 Mayıs'tan başlayarak, Yammer'a bir Office 365 kimliği olmadan giriş yapan kullanıcıların yaşlarını belirtmeleri için bir uyarı alacaklar. Kullanıcı 16 yaşın altındaysa, hesabının Yammer'da askıya alınması gerekir. Bir yönetici olarak, Yammer'da bir mesajla bilgilendirileceksiniz ve kullanıcının hesabını 14 gün içinde yeniden etkinleştirebilirsiniz. 14 gün sonra kullanıcı hesabı silinecek.

Bu değişiklik için hazırlanmak için ne yapmam gerekiyor?
Kuruluşunuz 16 yaşın altındaki kullanıcıları içermiyorsa, bu değişikliğe hazırlamak için yapmanız gereken hiçbir şey yoktur.

Kullanıcılarınızdan herhangi biri 16 yaşın altındaysa:
1. Bir Office 365 kimliğine sahip olduklarından emin olun; veya
2. Bir kullanıcı askıya alınırsa, hesabın silinmesini önlemek için hesabı 14 gün içinde yeniden etkinleştirin.

Gönderildi : 27/04/2018 14:56

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32965
Illustrious Member Yönetici

Bilgi için çok teşekkürler kardeşim.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 28/04/2018 14:18

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Güzel bilgi için teşekkürler Ümit hocam.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/04/2018 18:11

Paylaş: