Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Shutdown Komutu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,784 Görüntüleme
(@tarikcan)
Gönderiler: 21
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba, 

Windows 10 Home Single Language işletim sistemi olan ağdaki bilgisayarları shutdown -m komutu ile restart etmek istiyorum ancak erişim hatası alıyorum. 

Komutu gönderdiğim bilgisayarda, clientlardaki kullanıcı adı ve şifre ile login oluyorum. Ancak bir domain yapısı yok. Sadece server ve bilgisayarlar ağ olarak birbirlerini görüyorlar. 

Bu durumda clientlardaki işletim sisteminde ne ayar yapmak gerekir ? Yoksa Home versiyon olduğu için mi bu özellik desteklenmiyor. 

Teşekkürler. 

Gönderildi : 12/04/2018 19:31

(@ZaferALTI)
Gönderiler: 63
Trusted Member

Selamlar,

Shutdown komutunu çalıştırabilmeniz için kullanıcıya yetki vermeniz lazım, fakat home sürümünde yetki veremezsiniz bu sebeple erişim hatası alırsınız. Pro sürüme yükseltmeniz gerekir.

Gönderildi : 12/04/2018 21:33

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

kullanmamakla birlikte, windows single üzerinde de kullanırken bir local admin mevcuttur.

ilgili kullanıcı ile referans adreste belirtilen adımlara göre test edebilirsiniz.

test sürecinde windows firewall kapalı olması, olası erişim sorunlarının önüne geçer, sonrasında kuralı oluşturursunuz.

https://www.howtogeek.com/109655/how-to-remotely-shut-down-or-restart-windows-pcs/

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/04/2018 02:37

Paylaş: