Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

IP Telefonların Sunucu Bağlantısının Kesilmesi Sorunu

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,854 Görüntüleme
(@osmanaltinsoy)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Çalıştığım kurumda sanal sunucu üzerine kurulu 3CX 32SC V15 SP5 kullanıyoruz. Kullandığımız telefonlar Fanvil C58/C58P (Ttec), Yealink SIP T22P, Fanvil X3S. Telefonların bir kısmının sunucu ile bağlantıları sık sık kesiliyor, bazıları ağdan tamamen düşmüş oluyor, elektrikleri kesilip tekrar verilmeden düzelmiyor.

Hatta benzer sorunu bugün sistem güncellemesi yaptığımda da yaşadım. Güncellemeden önce 100 olan aktif extension sayısı güncelleme sonrası yani sistemin durup tekrar başlamasından sonra 88 e düştü.

Binalarımızda bulunan bilgisayar ve ip kameralarda ağdan düşme gibi bir sorun yaşanmıyor. Uzun zamandır bu sorunu yaşıyoruz, bu problemi yaşamasak 3CX'ten çok memnunuz aslında. Yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden çok teşekkürler...

Gönderildi : 09/04/2018 18:50

(@aliuysal)
Gönderiler: 292
Üye

Merhabalar;

Telefon Timeout a düşmesi durumunda tekrar connect olamıyor olabilir. Timeout sürelerini ve Yealinklerde Gelişmiş ayarlarda bulunan UDP Keep-alive devredemi kontrol ederseniz belki bir faydası olabilir.

Dijital dönüşüm başlıyor...
RFID Sayım
WinFlow e-Fatura Onay Akış Süreç Yazılımı
Android El Terminali
Elektrikli Araç Şarj Yazılım Platformu
RFID Demirbaş
QrCode Api

Gönderildi : 09/04/2018 19:25

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

3cx vm ile lokal network arasında bir güvenlik çözümü mevcut mu ? bkz. fw/ips vb.

eğer mevcut ise, ilgili policyleri devre dışı bırakarak test edebilirsiniz.

ek olarak 3cx tarafında case açabilirsiniz, mevcut topolojiniz, kullandığınız modeller ve fw versiyonları ile birlikte.

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 10/04/2018 02:38

Paylaş: