Forum

Cisco sw trafiği iz...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cisco sw trafiği izleme

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
2,464 Görüntüleme
(@metinsurat)
Gönderiler: 33
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cisco Sw ler için özellikle 2960 modelleri için, switch üzerindeki trafiği port bazında değil de IP bazında izleyebileceğimiz bir program arıyorum. Acaba var mıdır? Aslında 2960 sw arayuzunden port bazında trafiği görüyorum, ama daha fazlası mumkun mu?

1. Aşamada trafiği switch e direkt bağlı olan bilgisayarın IP sini baz alarak göstersin. Switch i yoran cihazı çabuk tespit edeyim.
  2. Aşamada da izlediğim switche bağlı olan başka bir switche bağlı cihazın IP sinin de trafiğini göstersin. Bu mümkün değilse ayrıca bu ikincil switchi inceleme yoluna giderim.

Tesekkurler

Gönderildi : 25/03/2018 16:41

(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye

Selamlar,

Şu programı bir incelermisin işini görebilir.

Manage Engine

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/03/2018 23:43

(@gokhantatar)
Gönderiler: 193
Estimable Member

Cisco Sw ler için özellikle 2960 modelleri için, switch üzerindeki trafiği port bazında değil de IP bazında izleyebileceğimiz bir program arıyorum. Acaba var mıdır? Aslında 2960 sw arayuzunden port bazında trafiği görüyorum, ama daha fazlası mumkun mu?

1. Aşamada trafiği switch e direkt bağlı olan bilgisayarın IP sini baz alarak göstersin. Switch i yoran cihazı çabuk tespit edeyim.
  2. Aşamada da izlediğim switche bağlı olan başka bir switche bağlı cihazın IP sinin de trafiğini göstersin. Bu mümkün değilse ayrıca bu ikincil switchi inceleme yoluna giderim.

Tesekkurler

Selamlar,

Cisco'nun Prime Yazılımı veya 3rd parti ürün kullanabilirsiniz. Eğer 10-15 civarı ürününüz var ise, PRTG indirip, 100 Sensör civarında ücretsiz kullanabilirsiniz.

https://www.paessler.com/prtg/download

Her iki madde'de istediklerinizi belli protokoller için görüntüleyebilirsiniz.

Gönderildi : 26/03/2018 00:19

Paylaş: