Forum

Serial Port Veri G&...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Serial Port Veri Gönderilmesi ve Alınması Hk.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
440 Görüntüleme
(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 493
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar ÇözümPark ve Ekibi,

Sizlerden Bir Konu Hakkında Değerli Görüşlerinizi Paylaşmanızı Rica Etmekteyim,
Yapımız Üzerinde Sevkiyat Biriminde Kantar Yazılımı Kullanılmaktadır, Local Tabanlı Çalıştığı İçin Takip Konusunda Bazı Sorunlar Yaşanmaktadır.
Kullanımda Bulunan CRM Yazılımımız Üzerinde Kantar Sistemini Entegre Yapmayı Planlamaktayım, Yalnız Bu Konuda Bilgi Durumum Yetersiz Kalmaktadır.
Load Line 3 Üretici Firma İle Görüştüğümde Serial Port Üzerinde Veri Gönder - Veri Al Şeklinde Çalıştığını İletmektedirler.
Kendilerinin İlettiği Bilgiler Aşağıdaki Gibidir,
ASCII Karekter 2
ASCII Karekter 1
ASCII DNGKarekter 13

Değerler İle Ekranda Bulunan Verinin Okunabileceğini İletmektedirler.
C# Üzerinde Belirtilen Verileri Serial Port İle Nasıl Gönderebilirim ve Verileri Alabilirim ?
Bu Konuda Örnek Döküman ve Kod Blogu Paylaşabilirmisiniz ?
Sizlerden Bilgi Beklemekteyim, İyi Çalışmalar...

Gönderildi : 22/03/2018 20:43

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1627
Noble Member

Ben yazılımcı değilim ama kısa bir arama ile şöyle bir yazı buldum. http://www.burakozkan.net/c-serial-port-bileseni/

Bununla ilgili çok daha fazla kaynak bulabilirsiniz. Bence programlama ile ilgili forumlarda sorunlarınıza çok daha çabuk cevap bulabilirsiniz. Nitekim burası sistemci kaynıyor ;-)))

Gönderildi : 22/03/2018 20:49

(@ibrahimayhan)
Gönderiler: 493
Prominent Member
Konu başlatıcı

Ben yazılımcı değilim ama kısa bir arama ile şöyle bir yazı buldum. http://www.burakozkan.net/c-serial-port-bileseni/

Bununla ilgili çok daha fazla kaynak bulabilirsiniz. Bence programlama ile ilgili forumlarda sorunlarınıza çok daha çabuk cevap bulabilirsiniz. Nitekim burası sistemci kaynıyor ;-)))

Cevabınız İçin Teşekkür Resul SOYDAŞ,

Sistemcilerin Arasında Bende Bulunmaktayım, Ama Bir Yandan da Yazılım Konusunda Yeni Bilgiler Öğrenmek Daha İyi,
Napalım Huyumuz Kötü Bilgiye Bir Türlü Doyamıyorum 🙂

Kaynak Tarafında Bir Sorun Yaşamıyorum, İlk Defa Yaptığım Bir İşlem Olduğu İçin Uygulama Tarafında Eksiklerim Olmaktadır 🙂

Örmek Bir Kod Blogu Varsa Yardımcı Olabilirmisiniz ?

Gönderildi : 22/03/2018 20:56

Paylaş: