Forum

SMTP ile ilgili.

Bildirimler
Hepsini Temizle

SMTP ile ilgili.

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
474 Görüntüleme
(@serkanseda)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Şirket içerisinden atılan e-mail'lerin exchange server'dan 5 dk sonra çıkmasını istiyorum ve ayrıca bunu istememin nedeni kullanıcılar bazen yanlış e-mailler atıyor ve kendilerini zor durumda bırakıyorlar bunun nasıl önüne geçebilirim.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 27/10/2008 09:35

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba,

Exchange Queues üzerine düşen maillar sıra varsa bekler yoksa eş zamanlı olarak mail gönderilir sizin istediğiniz gibi 5 dk sonra gitsin diye bir seçenek yokdiye biliyorum varsada bilenler paylaşır öğrenmiş oluruz [;)]

Gönderildi : 27/10/2008 18:36

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba ;

Bende Exchange uzerınde boyle  bir  ayar bilmemek ile  birlikte  hıc  duymadım mailler  anında  gıtmıyor  ıse  problem  oldugundan  bu  tarz bır  yaklaşım  ılgınc  geldı  bana  ama  bence  sorunun  çözümünü  exchange  tarafında  aramaktan sa  kullanıcılara  egıtım  verılmesı  daha  mantıklı  gıbı  geldı  bana .

Teşekkürler.

Gönderildi : 27/10/2008 20:02

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

Cumhur beye katılmakla beraber,

Exchange tarafında değil ancak Outlook üzerinde gidecek olan tüm mailleri schedule edebilirsiniz.

Outlook üzerinde yeni bir kural tanımlıyorsunuz (wizard olarak)

• Create a new rule
  • Check message after sending
  • Apply to all outgoing messages
  • Defer delivery by a number of minutes ı işaretleyin alttan aynı yere tıklayın, kaç dakika sonra iletilmesini istiyorsanız oraya belirtin.

detaylı bilgi için;

http://office.microsoft.com/en-us/outlook/HP052427901033.aspx

Gönderildi : 28/10/2008 01:25

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

merhabalar

eğer kullanıcılar yanlış email atarlarsa bunu geri çekebilirsiniz. tabi okunmadı ise :))

okundu ise iş işten geçmiştir zaten.

kolay gelsin

Gönderildi : 29/10/2008 14:27

(@serkanseda)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

çok teşekkür ederim

Gönderildi : 02/11/2008 23:37

Paylaş: