Forum

Sap Abap kullanıcı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Sap Abap kullanıcı adı oluşturma hakkında.

5 Yazılar
3 Üyeler
2 Likes
5,225 Görüntüleme
(@ErenFil)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba, Sap Abap raporlamaları için araştırma yapıyorum. Genel olarak Linux üzerinde kurulu olan sistemlerden başarı sağlayamadım. Son çareyi Windows 10 Pro 64 Bit işletim sistemine SAP 7.40 yüklemesinde buldum gibi yalnız raporlamayı kullanabilmem için SAP developer hesabı olması gerekiyor. Şimdi sorum şu;
1- Sap download edilirken kullanmış olduğum hesap SAP 7.40 üzerinden bağlantı kurmama yarar mı? Yoksa farklı bir hesap mı açmak gerekiyor?

2- Aşağıdaki resimde olduğu gibi adımları uygulamaya koyuluyorum fakat 3. adımda ne yapacağımı çözemedim. http://itsiti.com/create-new-sap-logon-connection-entry  adresindeki adımları kontrol ettim. Uyguladım fakat logon olamadım. Yardımcı olabilecek birileri olursa çok duamı alırsınız 🙂 zira kaç zamandır uğraşıyorum.

SAP

Teşekkür ediyorum.

Gönderildi : 19/03/2018 15:03

(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin

Tam olarak yapmak sitediğin ne anlamadım ama iki seçencek olarak cevap vereyim.

1- yazılım geliştirme abap öğrenmek istiyorsun diye algıladım. 

sap developer hesabı olmadan sana dwonload hakkı vermez ancak illegal yollardan sap server ve sap studio bulursan olabilir. çünkü firmalrara developer hesabı açılır ve lisans alımı yaparsan oluyor.

sana tavsiyem udemy gibi eğitim veren yerlere bir bak ok.

2- ekran yolladığın yazılım sap client olarak geçere burada kurulu bir sap r3 / s4 / hana gibi yapıya server ip - id  name - ve senin adına sap sistem içinde user açıldı ise o bilgiler iel login olabilirsin. Varsayalım SAP yetkili bir kullanıcı ile login oldun diyelim menü yerine üsten SU01 yazıp arayüzü çağırabilirsin ve yeni kullanıcı tanımlarsın.

Umarım bilgiler yeterli olur.

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 19/03/2018 19:22

(@ErenFil)
Active Member
Konu başlatıcı

Ben tam olarak cevabımı aldım. Teşekkür ediyorum hocam sağol.

Gönderildi : 20/03/2018 02:44

(@guraycobanoglu)
Gönderiler: 135
Estimable Member

Merhaba, Sap Abap raporlamaları için araştırma yapıyorum. Genel olarak Linux üzerinde kurulu olan sistemlerden başarı sağlayamadım. Son çareyi Windows 10 Pro 64 Bit işletim sistemine SAP 7.40 yüklemesinde buldum gibi yalnız raporlamayı kullanabilmem için SAP developer hesabı olması gerekiyor. Şimdi sorum şu;
1- Sap download edilirken kullanmış olduğum hesap SAP 7.40 üzerinden bağlantı kurmama yarar mı? Yoksa farklı bir hesap mı açmak gerekiyor?

2- Aşağıdaki resimde olduğu gibi adımları uygulamaya koyuluyorum fakat 3. adımda ne yapacağımı çözemedim. http://itsiti.com/create-new-sap-logon-connection-entry  adresindeki adımları kontrol ettim. Uyguladım fakat logon olamadım. Yardımcı olabilecek birileri olursa çok duamı alırsınız 🙂 zira kaç zamandır uğraşıyorum.

SAP

Teşekkür ediyorum.

Hocam merhaba,

1-SAP sistemleri için kendine bir kullanıcı açman gerek bunuda SAP kurulu olduğu sunucu üzerinde SU01 kodu ile yapabilirsin

2- resimde belirttiğin 3.adım'da bağlantı bilgileri yerine SAP server bilgilerini yazmalısın.

Uygulama sunucusu: SAP Kurduğun sunucunun hostname / IP

Birim numarası: Kurarken size default olarak gelen numara

Sistem Tanımı:SAP kurulumu sırasında belirttiğiniz Sistem no

İyi Çalışmalar

Gönderildi : 20/03/2018 17:33
Eren Fil and Eren Fil reacted

(@ErenFil)
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ediyorum sağolun.

Gönderildi : 23/03/2018 17:44