Forum

SSG 140 Bağlantısı ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

SSG 140 Bağlantısı Hakkında.

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
961 Görüntüleme
(@kadiruguz)
Gönderiler: 1
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Elimde 1 adet SSG 140 cihaz bulunmaktadır, bu cihazı labaratuvar ortamında öğrenme amaçlı kurmak istiyorum.

Elimde switch bulunmuyor. Direk bilgisayarı ETH portuna bağlayarak bağlantı sağlayabilir miyim.

NOT: ADSL bağlantısını yapıp cihaz üzerinde UP konuma getirdim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Gönderildi : 16/03/2018 18:27

(@turancoskun)
Gönderiler: 4100
Üye

merhaba,

juniper modellerini yönetmemekle birlikte, mantık tüm çözümlerde benzer.

iki referans adreste cihazı nasıl yapılandırabileceğinize dair bilgiler mevcut.

cihazın fabrika ayarlarında olduğuna eminseniz, herhangi bir bilgisayara 192.168.1.0/24 bloğunda bir ip adresi tanımlayıp, 192.168.1.1 ile ürüne erişmeyi deneyebilirsiniz.

https://www.juniper.net/documentation/hardware/netscreen-systems/netscreen-systems60/HW_SSG140_600.pdf

https://www.youtube.com/watch?v=hptw6vRsavA

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/03/2018 01:45

(@yilmazbarcin)
Gönderiler: 315
Illustrious Member

Merhaba,

Juniper SSG EOL olmuş bir ürün grubudur, genel network bilginizi geliştirmek için kullanacaksanız saygı duyarım ancak uzmanlaşmak için doğru ürün değil. Juniper tarafında Junos tabanlı SRX ile kendininizi geliştirmeniz daha faydalı olacaktır.

SSG firewall 'ların içerisindeki OS netscreen 'dir. Netscreen 'i herhangi bir portundan bilgisayarınıza bağlayarak çalışabilirsiniz, üzerindeki birkaç portu trust zone yaparak switch gibide kullanabilirsiniz.

cihazı factroy default yaptıktan sonra ilk basic kurulumda hangi portları ne amaçlı kullanacağınızı sorar, bunları seçerek trust-vr  oluşturabilirsiniz.

kolay gelsin,

yB

Gönderildi : 19/03/2018 02:49

Paylaş: