Forum

Acronis Snap Deploy...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Acronis Snap Deploy 5 İmaj Dönme Sorunu!

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
888 Görüntüleme
(@cihatbildircin)
Gönderiler: 15
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

ASD5 ile tüm ayarlarımı hatasız bir şekilde yapmama rağmen imajı dönme ekranında şifremi girip oluşturduğum imajı seçtikten sonra siyah ekran öylece kalıyor.

İmajı harici disk içerisinden çekiyorum ve acronis ile boot edip normal bir şekilde imaj attığımda bir sorun yaşamıyorum yani imaj sağlam. Farklı makinelerle denedim sonuç yine aynı.

HP A5500 switch ile bu işlemleri lan olarak oluşturduğum alt yapıda kullanıyorum. Bir kaç defa deneme amaçlı aynı anda iki makineye atabildim ama tekrar denediğimde bu sorun ile karşılaşıyorum.

Gönderildi : 14/03/2018 12:31

(@mehmetcolakoglu)
Gönderiler: 77
Trusted Member

Merhaba,

Siyah ekran dediğiniz tam olarak nasıl birşey? Resim/screenshot gönderebilirmisiniz?

Switch ile ilgili şölye bir sorun olabilir; deloyment template'te multicast deployment default olarak seçili gelir. Bu da deloyment sırasında tüm switch portlarında trafik gönderilmesi anlamına geliyor. Bunu değiştirip unicast'e çekerseniz, data sadece deployment yapılacak makineye gönderilir. Multicast, aynı anda 10+ makineye deployment yapıldığında işleri kolaylaştırır fakat networkün etkilenme riski vardır.

Mehmet Çolakoğlu

Acronis Türkiye

Gönderildi : 14/03/2018 22:23

(@cihatbildircin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Ekranın sol üst köşesinde imleç yanıp sönüyor hepsi bu.

Switch network'e dahil değil. Bir laptop ve 20 makine arasında bir lan oluşturdum bahsettiğim switch ile trafik noktasında sıkıntım yok yani.

İmaj ekrana geliyor ve seçtikten sonra bunu yaşıyorum. Neyin engel olduğunu anlayamadım.

Çözüm için mantıksız da olsa uyguladığım yöntemler;

Aynı switch ile clonezilla'dan imaj dağıtabiliyorum.

Kabloları değiştirdim.

Laptop değiştirdim.

Farklı makinelere imaj atmayı denedim yine aynı şey oldu vs.. 

Yani ASD5 ile ilgili bir problem var ama çözemedim.

Gönderildi : 15/03/2018 11:58

(@mehmetcolakoglu)
Trusted Member

Imaj atmak istdiğiniz hedef makinede mi siyah ekranda kalıyor yoksa snap deploy server mı?

bir de Snap Deploy hangi build'i kullanıyorsunuz?

Gönderildi : 15/03/2018 18:46

(@cihatbildircin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hedef makine siyah ekranda kalıyor.

Build'ten kastınız compnents'ler sanırım?

Eğer öyleyse agent ve master image creator.

Ama dağıtırken PXE yaptıktan sonra sadece agent yetiyor diye biliyorum çünkü öyle bir kere imaj attım.

Gönderildi : 16/03/2018 12:00

(@mehmetcolakoglu)
Trusted Member

build dediğim kullandığınız versiyonun tam numarası. Help/about'tan öğrenebilirsiniz.

Gönderildi : 16/03/2018 12:50

(@cihatbildircin)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Siteden güncel trail versiyon çekiyorum eski değil yani. ASD5 update 3

Gönderildi : 16/03/2018 13:02

(@mehmetcolakoglu)
Trusted Member

Trial kullanımdayken Acronis'e case açıp destek alabilirsiniz. Fakat bunu yamadan önce bir de önceki build'i deneyin. Aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Acronis'ten destek almak için account.acronis.com 'a login olduktan sonra technical suport bölümünden destek alabilirsiniz. Live chat ve email opsiyonları var.

Gönderildi : 16/03/2018 13:57

Paylaş: