Forum

Cisco AP mi Aruba A...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Cisco AP mi Aruba AP mi Huawei mi Altai mi UBNT mi ?

5 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
1,111 Görüntüleme
(@UfukSAHIN)
Gönderiler: 100
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Dış ortam halka açık alan da otelde parklarda kumsal da Cisco AP mi Aruba AP mi Huawei mi Altai mi UBNT mi ? Altai süper wifi diye geçiyor 800 m de bağlanıyorlar 🙂 hangisi sizce

Gönderildi : 13/03/2018 22:07

(@burakbasar)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Merhaba,

Dış ortam halka açık alan da otelde parklarda kumsal da Cisco AP mi Aruba AP mi Huawei mi Altai mi UBNT mi ? Altai süper wifi diye geçiyor 800 m de bağlanıyorlar 🙂 hangisi sizce

Cisco Candır. Wifi Controller şarttır 🙂 

Gönderildi : 14/03/2018 01:03

(@cemaltaner)
Gönderiler: 80
Trusted Member

Taksimde 300 odalı otelde UBNT kullanıyor arkadaşlar ve gayet memnnunlar.

Ama paranız varsa Cisco veya Aruba alın derim.

Gönderildi : 14/03/2018 14:49

(@guraycobanoglu)
Gönderiler: 135
Estimable Member

Merhaba,

Cisco ve Aruba'yıda kullanıp test etme imkanım oldu. Ben tercihimi şahsen Aruba'dan yana kullanırdım..

Burada cihazların konumlandırılması çok önemli..

Alacağınz sayıya göre ayrı bir controller alabilir yada ARUBA AP'lerden birini instant modda(controller) çalıştırabilirsiniz.

Gönderildi : 14/03/2018 16:51

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Piyasada yer yer çok kaliteli adı sanı olmayan markalara denk gelmek mümkün. Bence kalıpları kırıp sadece bir kaç markaya hapsolmamak lazım.

Bir çok firma konsinye verebiliyor. Sundray v.s. bir çok kral marka var piyasada.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 18/03/2018 02:27

Paylaş: