ÇözümPark'a hoş geldiniz. Oturum Aç | Üye Ol

Ana Sayfa Makale Video Forum Resimler Dosyalar Etkinlik Hizmetlerimiz Biz Kimiz

win server 2008 r2 foundation sürüm servere oem office kurma

Son Mesajınız 03-14-2018, 5:20 CumhurAltan tarafından gönderildi. 2 yanıt.
Mesajları Sırala: Önceki Sonraki
  •  03-13-2018, 14:44 527793

win server 2008 r2 foundation sürüm servere oem office kurma

Merhabalar

Firmanın bu sw için zamanında aldığı ms office 2000 sürümü var. Kurulum yapmak istediğimde .msi aracı terminal sw lere yüklenemez ork resource kit kurmanız gerekli diyor. Nette birkaç araç buldum .mst olarak ufak bir dosya oluşuruyor cmd consolda çalıştırmak için E:\setup.exe setup transforms="C:\Users\Administrator\Documents\New Custom Setup File.MST" ekrana komutları öğreten helper çıkıyor. internette anlatılanlardan bukadar ilerleyebildim forumda bazı konularda open lisans yükleyebilirsin diyor da ben daha lisans kısmına gelemiyorum. Format atmadan önce bu swde kuruluydu ve oem lisanslıydı. Netteki bilgi pek sağlıklı gelmedi. msi yükleme aracı gibi bir uygulama biliyormusunuz?

yardımlar için şimdiden teşekkürler.

•  03-13-2018, 15:31 527794 Cevap 527793

Cevap : win server 2008 r2 foundation sürüm servere oem office kurma

tolga hızlı:

Merhabalar

Firmanın bu sw için zamanında aldığı ms office 2000 sürümü var. Kurulum yapmak istediğimde .msi aracı terminal sw lere yüklenemez ork resource kit kurmanız gerekli diyor. Nette birkaç araç buldum .mst olarak ufak bir dosya oluşuruyor cmd consolda çalıştırmak için E:\setup.exe setup transforms="C:\Users\Administrator\Documents\New Custom Setup File.MST" ekrana komutları öğreten helper çıkıyor. internette anlatılanlardan bukadar ilerleyebildim forumda bazı konularda open lisans yükleyebilirsin diyor da ben daha lisans kısmına gelemiyorum. Format atmadan önce bu swde kuruluydu ve oem lisanslıydı. Netteki bilgi pek sağlıklı gelmedi. msi yükleme aracı gibi bir uygulama biliyormusunuz?

Tolga Bey Merhaba,

https://support.microsoft.com/en-us/help/224313/off2000-how-to-install-office-2000-on-windows-2000-terminal-server Bu linke göz attınız mı acaba.

Buna da göz atın.

https://social.technet.microsoft.com/Forums/ie/en-US/01456f06-153e-4221-8a45-628363ae78e3/needs-assistance-installing-ms-office-2000-on-windows-server-2008-r2-this-is-an-rds-server?forum=officesetupdeploylegacy 

İyi Çalışmalar

•  03-14-2018, 5:20 527817 Cevap 527793

Cevap : win server 2008 r2 foundation sürüm servere oem office kurma

Selamlar ;

Sunucuda Remote Desktop Services i enable  ettiyseniz OEM Office versiyonlarını kuramazsınız, kuramamanız da MS lisanslama politikasına  göre  gayet normal. Farklı yöntemler ile  kurmanız  durumunda lisans ihlali yapıyor olacaksınız. 10 adet terminal  kullanıcınız var ise 10 adet open office lisansı almanız gerekiyor. 

tolga hızlı:

Merhabalar

Cumhur Altan adlı kullanıcının LinkedIn profilini görüntüleyin Cumhur ALTAN
RSS haberlerini XML olarak görüntüle