Forum

Oracle Webcenter Co...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Oracle Webcenter Content DStatus ve indexleme

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
634 Görüntüleme
(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye
Konu başlatıcı

Oracle Webcenter Content üzerinde bazen index bozulabiliyor yada IBR servisi dStatus değerini değiştiremediği için aksaklıklar meydana gelebiliyor.Fazlası ile can sıkan bu durumda ya repository üzerinden teker teker elle düzenleyeceksiniz yada benimde çok kullandığım bu ufak tool ile işlerini düzenleyeceksiniz.

dStatus aşağıdaki süreçte çalışıyor, Siz Oracle Webcenter Content içerisine bir veri yüklediğinizde ilk olarak bu ham veri ” GENWWW ” formatın da işleniyor ve dönüştürme sonucunda dStatus değeri ” DONE ” olarak güncelleniyor. Eğer revize varsa diğer adımlar devam ederek diyagram sonlanıyor.

Olaki dönüştürme işlemi tamamlanmaz ya da ” dStatus “değeri ” GENWWW ” olarak kalırsa aşağıdaki tool ile işlerinizi halledebilirsiniz.Tool kullanımı gayet basit.Idc portu üzerinden ( ben 4444 kulanıyorum ) işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Tool yüklemek için tıklayınız.

Bonus

dStatus Açıklaması
GENWWW Yeni bir içerik öğesi başlangıç durumu. İçerik öğesi web görüntülenebilirbir biçime dönüştürülür veyadizine alınır. Her iki işlem de içerik öğesi başarısız olduğunda bu yayın durumu vardır.
DONE İçerik öğesi, belirtilen yayın tarihi (veya en kısa zamanda hiçbir çıkış tarihi belirtildiğinde)yayımlanması için beklediğini ifade eder.
RELEASED İçerik öğesi tüm işlem tamamlandı ve aranabilir ve görüntülenebilir.
EXPIRED Bitiş tarihi belirtilen içerik öğesinin zamanı geçtiğini belirtir.
DELETED İçerik öğesinin silindiğini belirtir.
EDIT içeriği öğe katkıda bulunan ve/veya yorumcular için bekleyen bir iş akışı mevcuttur.
REVIEW İçerik öğesi bir daha gözden geçirme bir daha gözden geçirme adım için bekleyen bir iş akışımevcuttur. 

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/02/2018 21:58

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32964
Illustrious Member Yönetici

Eline sağlık.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/02/2018 23:29

Paylaş: