Forum

TTNet CryptoLocker ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

TTNet CryptoLocker virüsü

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
567 Görüntüleme
(@efemurat)
Gönderiler: 53
Trusted Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar konu için doğru yermi bilemiyorum ama şirketimizin bilgisayarına bulaşmış uzantı olarak  .GDCB olmuş tü dosyalar eta dosyaları ve excel word bir çözüm bilen varsa yardımcı olursanız sevinirim.

Gönderildi : 24/02/2018 20:10

(@cenkercetin)
Gönderiler: 400
Illustrious Member Yönetici

Selamlar,

Forumda daha önce işlenmiş bir konu bu. Arama yaparak bir çok konuşmaya ulaşabilirsiniz. Önemli olan nokta burada hangi versiyon ile atak yediğinizdir. Onuda tespit etmenin yöntemlerini forum'da arama yaparak bulabilirsiniz.

https://www.cozumpark.com/forums/thread/449663.aspx

Geçmiş olsun.

Cenker Çetin

Dijital Dönüşüm Danışmanı

Gönderildi : 25/02/2018 00:57

(@efemurat)
Trusted Member
Konu başlatıcı

öncelikle teşekkür ederim arattım forumu fakat hep eski konular çıktı sanırım 2016 en son konu tarihi . belki yakın zamanda bir çözüm bulan vardır diye yazdım :))))

Gönderildi : 25/02/2018 12:39

(@bugraparlayan)
Gönderiler: 324
Üye

Selamlar,

Dr.Web adında bir firma var burada şifrelenmiş örnek 3 dosyayı yolluyorsunuz. Eğer çözebilirlerse size düzgün hallerini gönderiyorlar ve kalanları için ufak bir ücret istiyorlar.

Link :  https://support.drweb.com/new/free_unlocker/for_decode/

Belki işinizi görür

Oracle ACE Associate - Türkiye Hayat & Emeklilik

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/02/2018 15:45

(@efemurat)
Trusted Member
Konu başlatıcı

teşekkürler hemen deneyeceğim

Gönderildi : 25/02/2018 21:02

(@mehmetyayla)
Gönderiler: 544
Honorable Member

teşekkürler hemen deneyeceğim

GandCrab olarak adlandırılan bu varyant için maalesef Dr. Web firmasının herhangi bir çözümü şu aşamada bulunmuyor. Henüz yeni olan bu varyant için araştırma ve testler devam etmektedir. Umuyorum en kısa zamanda bir çözüm bulunacaktır.

Şimdilik birkaç yurtdışı firma çözüm bulduğunu iddia ediyor ama çözüm için destek bedeli talep ediyor. Henüz test etme şansım olmadığı için başarı şanslarını bilemiyorum.

+ shadow explorer denediniz mi?

+ dosyaların orjinallerinin yedeğini alarak, yakın zamanda silinmiş olan dosyalar olma ihtimalini gözönüne alarak veri kurtarma araçları ile kurtarma denediniz mi ?

Ayrıca SQL , rar,zip veya 10 MB ustu dosyalarınız için %100 veri doğrulama garantisi olmadan çalışma yapılabilir, büyük oranda da verilerin büyük bölümü kurtarılabilir.

Gönderildi : 26/02/2018 14:10

Paylaş: