Forum

Kapat dediğimde Pc/...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kapat dediğimde Pc/Notebook Kapanmıyor Sorunu Çözümü

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
4,411 Görüntüleme
(@MehmetCakir)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar Merhabalar,

Bu konuyu açmadan önce baya baktım böyle bir konu olmadığını farkettim. Benim kullandığım Dell N5110 i7 işlemcili bir notebook 🙂

2-3ay önce cihazımın alt kasa üzerindeki ayakları kırıldı sorun yaratıyordu alt kasasını değiştirdim.

Bundan sonrada Kapat dediğimde cihaz kapanıyor windows vb herşey kapanıyor ancak halen işlemci çalışıyor ve power tuşu açık kalıyordu. manuel el ile kapat/aç tuşuna basarak kapatıyordum.

Bunun üzerine internette baktım millet saçma sapan yorumlar yapmışlar tabi milletin bilgisi olmadığı için...

Benim Sorunum Dell 5110 anakartı 3parçadan oluyor VGA power soketi/ Anakart gövdesi /USB 3,0 ve Ethernet olarak.

Benim farkettim ve çözüm bulduğum alan Bu 3 kart arasında şase vardı söktüm tamamen cihazı yeniden topladım sorunum düzeldi.

Ancak hiç cihaz donanımsal benimki gibi  açıp kapatılmadan bu sorun oluyor ise;

-Güç Seçenekleri / Şuanda Kullanılmayan Ayarları değiştir / Hızlı Başlatmayı aç  bulunan tik işaretini kaldırmaları bu sorunu ortadan kaldıracaktır.

Diyelim ki bu işlem sorununuzu çözmedi ozaman;

En son güncelleştirme yapılan öğenize bakın onu kaldırın.

bu işlemde sorununuzu çözmedi ise;

Çift ekran kart olduğu için ekran kartı drive tamamen kaldırın(genellikle İntel kartlarda yanı Onboard kartlarda sorun oluyor) yeniden yükleyin.

Eğer bunlara rağmen sorun düzelmedi ise anakart üzerinde bir şase vardır. Bunun giderilmesi gerekmektedir.

Bu sorun sadece dell 5110 makinelerde meydana gelecek diye birşey yok.

Her marka model Notebook veya masaüstü PC içinde geçerlidir.

bu olay aynı şekilde Hp DL380 G6 serisi sunucu da başımıza gelmişti. Sorun Ekran kartı drive çıktığı görülmüştü.

Bununla ilgili gözlem ve izlenimlerim bu kadar. Tabiki farklı sorunlarda olabilir diyorum. Paylaşırsa arkadaşlarımız bizlerde faydalanmış oluruz diye düşünüyorum.

Hayırlı bilgili bol paylaşımlı günler 🙂

Gönderildi : 23/02/2018 17:14

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993
Illustrious Member Yönetici

Bilgi için teşekkürler.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/02/2018 00:56

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Donanım konusunda farklı sorunlara, farklı çözümler olmasına karşın tecrübelerden kaynaklanan çözümler için teşekkürler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 25/02/2018 01:26

Paylaş: