Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

sanal serverdaki serverların kullanılan diska alanı

7 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
614 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

68 tane sanal server olan sistemde 68 tane makinanın kullandığı disk alanı ve ne kadarını kullandığının bilgisini alabileceğimiz yazılım var mı?

Gönderildi : 22/02/2018 18:24

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Platform nedir? Hyper-v, Vmware?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 22/02/2018 18:43

(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin

Rıza hocam sorusu çok doğru paltform bilmeden zor ama ben VMware için olanları yazayım başkaları içinde bilgi olur.

1 - RVTools

2 - VisualEsxtop 

3- Veeam One 

4 - VMware Operation Manager

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 23/02/2018 11:36

(@AydinOnmez)
Gönderiler: 57
Trusted Member

cahit hocam bunlardan hangisini önerirsin ben VMware Operation Manager 'ı kullandım memnun da kaldım diğerleri nasıldır?

Gönderildi : 08/03/2018 03:30

(@cahityolacan)
Gönderiler: 514
Super Admin

Aydın hocam 

1 - RVTools : Hızlı bir durum bilgisi için idealdir.

2 - VisualEsxtop : Yine hılzı bir bakış için iyidir.

3- Veeam One : İyi raporluyor kurulumu sıkıntılı ve bazen raporlar benim için çok sağlıklı gelmiyor ama destek konusunda iyiler. 

4 - VMware Operation Manager : VMware  kendi ürünü daha iyi tanıyan olamaz diye düşünüyorum. Gayet iyidir.

Cahit YOLAÇAN
vExpert - vExpert NSX - CCNA- MCSE - CEH
https://www.vmwaretv.com

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 08/03/2018 14:01

(@guraycobanoglu)
Gönderiler: 135
Estimable Member

Aydın hocam 

1 - RVTools : Hızlı bir durum bilgisi için idealdir.

2 - VisualEsxtop : Yine hılzı bir bakış için iyidir.

3- Veeam One : İyi raporluyor kurulumu sıkıntılı ve bazen raporlar benim için çok sağlıklı gelmiyor ama destek konusunda iyiler. 

4 - VMware Operation Manager : VMware  kendi ürünü daha iyi tanıyan olamaz diye düşünüyorum. Gayet iyidir.

RVTools kullanımı kolay ve disk alanı için sizin işinizi bence fazlasıyla görecektir.

Gönderildi : 08/03/2018 14:03

(@AydinOnmez)
Gönderiler: 57
Trusted Member

teşekkür edeirm. 

Gönderildi : 08/03/2018 15:59

Paylaş: