Forum

Openfire Log Hatala...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Openfire Log Hataları ve Bağlantı sorunu.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
911 Görüntüleme
(@andackartal)
Gönderiler: 149
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Openfire kurulumunu tamamladım.  Mysql üzerinden çalışıyor ve  AD ile senkorize..
Fakat bir takım sorunlar ile karşılaştım.
Bunlardan bir tanesi  openfire ile kurulumdan hemen sonra sorunsuz girişlerimi yapıyor kullanıcı listesinde domain de ki kullanıcıları listeliyor ken.
Bir süre sonra openfire beni atıyor ve giriş yapmak istediğimde  yanlış kullanıcı adı şifre hatasını veriyor. 

Bu noktada şunuda söyliyim, database e hiç dokunmadan openfire ı uninstall edip tekrar kurduğumda yine bağlanabiliyorum.Bir süre sonra beni yine atıyor. Hata bana daha çok openfire tarafında gibi geldi. Fakat emin değilim.

Bu arada Openfire kurulumununu, "Hüseyin Sevin" bey' in Çözümpark üzerinde ki makalaesi ile yaptığım kendisine de buradan teşekkür ederim.
https://goo.gl/6rPQTA

Aldığım hata ekranlarını sizlerle paylaşmak yorum ve çözüm önerilerinizi almak isterim;

Hata 1

Hata 2 (Log Dosyaları)
at org.jivesoftware.openfire.container.PluginManager.firePluginsMonitored(PluginManager.java:1221) 
at org.jivesoftware.openfire.container.PluginMonitor$MonitorTask.run(PluginMonitor.java:323) 
at java.util.concurrent.Executors$RunnableAdapter.call(Unknown Source) 
at java.util.concurrent.FutureTask.runAndReset(Unknown Source) 
at java.util.concurrent.ScheduledThreadPoolExecutor$ScheduledFutureTask.access$301(Unknown Source) 
at java.util.concurrent.ScheduledThreadPoolExecutor$ScheduledFutureTask.run(Unknown Source) 
at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor.runWorker(Unknown Source) 
at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.run(Unknown Source) 
at java.lang.Thread.run(Unknown Source) 
2018.02.22 09:17:13 org.eclipse.jetty.util.component.AbstractLifeCycle - FAILED org.eclipse.jetty.server.Server@7afe85d1: MultiException[java.net.BindException: Address already in use: bind, java.net.BindException: Address already in use: bind] 
MultiException[java.net.BindException: Address already in use: bind, java.net.BindException: Address already in use: bind] 
at org.eclipse.jetty.server.Server.doStart(Server.java:329) 
at org.eclipse.jetty.util.component.AbstractLifeCycle.start(AbstractLifeCycle.java:68) 
at org.jivesoftware.openfire.http.HttpBindManager.start(HttpBindManager.java:223) 
at org.jivesoftware.openfire.spi.ConnectionManagerImpl.startListeners(ConnectionManagerImpl.java:310) 
at org.jivesoftware.openfire.spi.ConnectionManagerImpl.access$100(ConnectionManagerImpl.java:46) 
at org.jivesoftware.openfire.spi.ConnectionManagerImpl$1.pluginsMonitored(ConnectionManagerImpl.java:287) 
at org.jivesoftware.openfire.container.PluginManager.firePluginsMonitored(PluginManager.java:1221) 
at org.jivesoftware.openfire.container.PluginMonitor$MonitorTask.run(PluginMonitor.java:323) 
at java.util.concurrent.Executors$RunnableAdapter.call(Unknown Source) 
at java.util.concurrent.FutureTask.runAndReset(Unknown Source) 
at java.util.concurrent.ScheduledThreadPoolExecutor$ScheduledFutureTask.access$301(Unknown Source) 
at java.util.concurrent.ScheduledThreadPoolExecutor$ScheduledFutureTask.run(Unknown Source) 
at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor.runWorker(Unknown Source) 
at java.util.concurrent.ThreadPoolExecutor$Worker.run(Unknown Source) 
at java.lang.Thread.run(Unknown Source) 
Suppressed: java.net.BindException: Address already in use: bind 
at sun.nio.ch.Net.bind0(Native Method) 
at sun.nio.ch.Net.bind(Unknown Source) 
at sun.nio.ch.Net.bind(Unknown Source) 
at sun.nio.ch.ServerSocketChannelImpl.bind(Unknown Source) 
at sun.nio.ch.ServerSocketAdaptor.bind(Unknown Source) 
at org.eclipse.jetty.server.ServerConnector.open(ServerConnector.java:321) 
at org.eclipse.jetty.server.AbstractNetworkConnector.doStart(AbstractNetworkConnector.java:80) 
at org.eclipse.jetty.server.ServerConnector.doStart(ServerConnector.java:236) 
at org.eclipse.jetty.util.component.AbstractLifeCycle.start(AbstractLifeCycle.java:68) 
at org.eclipse.jetty.server.Server.doStart(Server.java:366) 

Saygılarımla,

Gönderildi : 22/02/2018 12:43

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Bence artık bu üründen vazgeçmek lazım, yıllar önce evet anlamlıydı ancak artık skype gibi sfb gibi daha kurumsal alternatifleri var, şimdi diyeceksiniz ki ama ücretsiz, işte ücretsiz olunca da burada olduğu gibi destek alamıyorsunuz ne yazık ki çünkü çok bilen yok. Ben 10 yıl önce kullanıyordum o zaman çok hakimdim ama şimdi inanın hiç bir fikrim yok, umarım bilen birisi yardımcı olur.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/02/2018 01:12

(@andackartal)
Gönderiler: 149
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,
Ürün hakkında haklısınız.  SFB' yi eski firmam da kullanıyorduk ve tabiki kıyas kabul etmeyecek kadar üst bir yazılım.

Gönderildi : 25/02/2018 15:09

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Umarım kullanıp bu sorunu bilen birisi paylaşır çözümü.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/02/2018 23:25

Paylaş: