Forum

Etki Alanı Hakkında

Bildirimler
Hepsini Temizle

Etki Alanı Hakkında

5 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,297 Görüntüleme
(@mustafauzun)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar,

Elimde win 10 enterprise işletim sistemi olan bir pc yi etki alanına dahil ettim.etki alanından çıkarmam gerek fakat etki alanı pasif durumda olduğundan çıkartamadım.AD den kullanıcıyı silmeme ve active directory yönetim merkezinden ilgili bilgisayarı da çıkarmama rağmen sonuç değişmedi.Bilgisayarda halen daha etki alanı kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapıyor ne yapmam gerek yardımlarınız için teşekkür ederim

Gönderildi : 15/02/2018 05:43

(@erdemyaglikara)
Gönderiler: 1165
Noble Member

Merhaba,

Bilgisayarınızda bulunan local admin kullanıcı ile bilgisayarınızı domainden düşürebilirsiniz.

Gönderildi : 15/02/2018 10:37

(@mustafauzun)
Gönderiler: 7
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.local admin olarakta giriş yapamıyoruz standart kullanıcı olarak görüyor makine.değiştirmemize de izin vermiyor sadece AD kullanıcı adı ve şifresi ile giriş yapılabiliyor.

Gönderildi : 15/02/2018 14:52

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Domain admin ile orutum açın ve kullanıcı hesaplarından local administrator hesabını aktif edin.

Sonrasında local admin hesabu ile oturum açarak sistemi workgroup olarak ayarlayabilirsiniz.

Domain admin yetkiniz yoksa, admin şifre resetleme yazılımı ile sistemi boot ederek local admin hesabını aktif edip şifresini değiştirebilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 15/02/2018 15:59

(@mehmet-ali)
Gönderiler: 337
Honorable Member

yada domain server kullanıcı adı ve şifresiyle giriş yapabilirsiniz. administrator /server şifresi gibi. sonrasında kullanıcıyı ister domainden düşürün ister admin yetkisi verin.

Gönderildi : 19/02/2018 11:40

Paylaş: