Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Hyper-V received a digital certificate not valid

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
663 Görüntüleme
Göksel BOSTANCI
(@gokselbostanci)
Gönderiler: 193
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar ;

Konudan anlaşıldığı üzere iki lokasyon arası vpn ile site to site bağlantı var , bu bağlantılar karşılığı fiziksel sunucu 2012 R2 ler workgroup ortamında.

Okuduğum makale ler karşılığın da sertifika oluşturma ve root sertifikaları bir birine import etme dahil tüm detayları lokasyonlar daki sunucu lar üzerinde yaptım.

Replikasyonu başlatmak istediğimde en son verdiği aşağıdaki  hatayı bir türlü geçemedim.

internet ortamında yazılan çözümlere baktım fakat sonuç alamadığım için siz değerli uzman arkadaşlarımın yardımlarını rica ederim.

Saygılarımla

Göksel  

Enabling replication failed.

Hyper-V failed enabled replication

Hyper-V received adigital certificate that is not valid from Replica server 'server1.enterprise.com'.

Hyper-V failed to enabled replication for virtual machine 'istserver': A certificate chain processed,but terminated in a root certificate wich is not trusted by the trust provider. (0x800B0109) (virtual machine id : xxxx-xxx-xxx--xx)

Hyper-V received a digital certificate that is not valid from the replica server 'server1.enterprise.com' Error: A certificate chain processed,but terminated in a root certificate which is not trusted by the trust provider (0x800B019)

Göksel BOSTANCI
System&Network Administrator
0555 485 87 04

Gönderildi : 06/02/2018 17:48

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

http://www.cozumpark.com/blogs/virtualization/archive/2013/02/10/hyper-v-3-0-replica-workgroup-ve-untrusted-domain-sertifika-ayarlari.aspx  buraya baktınız mı?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/02/2018 18:24

Göksel BOSTANCI
(@gokselbostanci)
Gönderiler: 193
Reputable Member
Konu başlatıcı

Rıza Hocam öncelik le ilgin alakan için teşekkürler

Bu dediklerin hepsini yaptım fakat aklıma takılan olmaması için ; (Bu işlemler ücretsiz olan Hyper-V Server 3.0 için de geçerlidir) demiş

Burda bir kısıtlama versiyonu olabilirimi ?  Birde  arada firewall lar arası site to site vpn ile   vpn to lan lan to vpn allow  verdiğimiz halde

buna istnaden birşey olabilirmi ?

Şimdi den çok teşekkür ederim

Göksel BOSTANCI
System&Network Administrator
0555 485 87 04

Gönderildi : 06/02/2018 18:45

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Hyper-v replika iki tarafında versiyonu aynı olmak şartı ile geçerli.

Test açısından deneme şansınız varsa, vpn harici önce localde bir mkinaya hyper-v kurup, yine workgroup olarak ayarlayıp deneme yapabilir misiniz?

Buradaki metotlar test edilmiş ve çalışan metotlar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/02/2018 19:16

Paylaş: