Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

ip telefon-voip-konferans sistemi onerisi

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
627 Görüntüleme
(@inanodabasi)
Gönderiler: 130
Estimable Member
Konu başlatıcı

mevcut telefon sistemimiz panosonic kx-tda100 ATZ dir..mevcut sistemi ip telefon sistemine gecirip 10 larca santiye ve merkez ofis ve diger sehirlerdeki ofis  arasinda voip ve konferans sistemi kurmak istiyoruz..santiyetelerimizde telefon alt yapisi mevcut deildir.antenlerle servis saglayicilari tarafindan en dusuk 30 mbit internet saglanmaktadir...yapacagim calisma buyuk bir firmani icindir.ama baslangic merkez ofis ve 3-5 santiye icin yapilacaktir.sirketlerimiz rusya agirlikta olmak uzere turkiye ve ingilteredede ofisler barindirmaktadir.bu sistem moskova merkez ofisine kurulacaktir..bu konuda 3 ayri firma ile gorustum ve aldigim cozum teklifleri asagidaki gibidir.bu uc urun cozumu icin benden yonetim prezantasyon calismasi istemektedir...bu calisma icin sizin derin bilgilerinize basvurmak istiyorum..hic alakamin olmadigi bir alan oldugu icin fikirleriniz benim icin cok onemli.bu urunlerle gidecegim cozumde avantajlari ,dezavantajlari artilari eksiler ne ,bilgi almak istiyorum..simdiden tskler..

1-panosonic cozumu ,200 kulanici lisansli genisletilebilir bir altyapi 

8 IP-CT,UT( 30 TELEFONA KADAR ,2 um PORT 1022 CA basic ,dsp

STACK-M

KX-TDE(STACK-S (TDE)

VOIP DSP(S TIPI) -DSP S(63)

VOIP DSP (M TIPI) DSP M (127)

VOIP DSP L TIPI  -(DSP L)  254

4 IP TRUNK

UP TO IP PHONE 300

5 IP PT

2 UM PORT

TWO-WAY REC CONTROL

bu teklif 16 bin usd 

2-AVAYA donanimsal cozumu

-2000 kullaniciya kadar genisletilebilir altyapi
-sesli posta
-40 adet ip abone lisansi
-20 adet mobil lisansi
-40 adet ip telefon
-16 analog dis hat portu

bu calismada yaklasik panosonic ile ayni bedele sahip..ayrica teklifin icinde 40 adet telefonda mevcuttur..digerlerinde telefon ve kamera dahil deildir..

3-Skype for business yazilimsal cozum
-95 BIN USD 
-ip telefon ve konferans sistemi ve voip sistemi alt yapisi sunar
proje icin 1 server uzerine 5 adet sanal sunucu kurulumu icindedir.
ip telefon ve konferans sistemi icin gerekli telefonlar ve kameralar teklifin icinde deildir..

urun lisanslari su sekildedir...aslinda burda her lisansin tam olarak neye karsi geldiginide bilmiyorum.cunku rus firmalarindan teklif aldim..

Skype for Business Server Svr SL A Each Commercial Non-Specific  = 3 adet

Skype for Business Server Std User CAL A Each Commercial Non-Specific Standard=50 adet

Skype for Business Server Plus User CAL A Each Commercial Non-Specific Plus    = 50 adet

Skype for Business Server Ent User CAL A Each Commercial Non-Specific Enterprise=50 adet

Office Std Dev LSA A 3 Year(s) Commercial Standard=50 adet

Windows Server Std Core 2 SL A Each Commercial Non-Specific Standard=40 adet

Base Mediant 800B ESBC with 6 Active/Standby pairs of FE/GE interfaces and 0 SBC sessions, upgradable to 250.= 1 adet

1-year 9x5 CHAMPS support for M800B-ESBC=1 adet

Mediant 800 software license for initial or additional 5 E-SBC sessions= 2 adet

1-year 9x5 CHAMPS support for SW/M800/ESBC/5=2 adet

Gönderildi : 03/02/2018 13:50

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Projenin tüm detaylarını bilmek size yardımcı olmak adına daha kolay olacaktır. Örneğin Analog hatlarınız olacak mı ? Voip hat olacak mı ? Ortamdaki telefonlar nasıl türde olacak v.s. v.s. uzar gider. Elinizde mutlaka detaylar vardır ama ben farklı bir konu da bilgi vereceğim.

Yukarı da yazılan tüm ürünler kendisini kanıtlamış başarı ürünlerdir. Ancak tüm bu sistemlerin gelişimi asterisk ile başlamıştır. Peki bu durumda bu kadar yatırımı lisanslara bağlayıp herşeye para ödemek yerine bunu kutu haline getirmiş ürünleri tercih etmek daha mantıklı olmaz mı ?

Örneğin 40 kullanıcınızın olduğunu varsayıyorum. Aynı anda 35 - 40 aktif görüşme olduğunu varsayarak size GrandStream ile proje yapsaydık lisans ücretleri ödemezdiniz. Grandstream aynı zamanda telefonda ürettiğinden zero config ile cihazları tek bir noktadan yöneterek ayarlamalarını yapabilir olacaksınız. Ayrıca kendi mobil uygulaması da mevcut ve bunun içinde ekstra bir ücret ödemezsiniz.  Tek yapmanız gereken cihazın önüne firewall yerleştirmek, kurulumu doğru kurlayarak yapmaktır. Ayrıca yine aynı firmanın konfrans sistemleri de mevcut yani tek bir kanaldan tüm çözümleri halletmiş oluyorsunuz.

Peki maliyet ne oluyor. Yukarı da yazdığınız bedellerin neredeyse yarısına çıkar bu proje ancak dediğim gibi tüm projenin detayını bilmem gerekiyor.

Grandstream ile 500 kullanıcıya kadar kullanıcı ekleyebilirsiniz lisans ücreti yok tabiki, API kullanarak kendi sisteminize özel bir yazılım ile entegre edebilirsiniz. Çağrı merkezi modülünü v.s. v.s. bir çok özelliği sadece cihazın bedelini ödeyerek alıyorsunuz.

Konu hakkında daha fazla detay almak isterseniz iletişm kurabilirsiniz.

Gönderildi : 04/02/2018 07:28

Paylaş: