Forum

Network discovery

Bildirimler
Hepsini Temizle

Network discovery

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
745 Görüntüleme
(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaslar

Windows 10 pro isletim sistemi domain altinda calisiyor ve local firewall kapali durumda. Search kisayollarini, linklerini, cortanayi vs hepsini disable ettim.Windows explorer icinde \\computername yazarak falan da search yapamiyorlar ancak start butonuna basip direkt olarak \\computername yazinca soz konusu makineyi networkte gorebiliyorlar.

Run komutu da calismiyor, kapattim. kisacasi, istiyorum ki networkte device search yapamasin kimse, network devicelarini gormesinler. Ya network discovery searchi kapatmam ya da bu search olayini disable etmem gerek. Gelismis paylasim ozelliklerinden turn off network discovery yaptim ancak ise yaramadi, sanirim firewallun disable olmasi yuzunden. Cunku default olarak inbound rule izin veriyor network discovery yapmana ama firewall kapali oldugu icin bu komutta da ise yaramiyor.

Yani, ogrencilerin network devicelarini gormesini, \\ komutunu kullanarak tam adini yolunu bildikleri cihazlara ulasmasini engellemek istiyorum.

Bunu nasil yapabilirim bir fikriniz var mi?

Tesekkurler

Edit: Simdi farkettim konuyu yanlis yere acmisim, kusura bakmayin

Gönderildi : 02/02/2018 18:48

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Merhaba,

Evet düşündüğün gibi pek çok alt servisi ve protokolü kullandığı için firewall açmalı ve kural yazmalısın

https://blogs.technet.microsoft.com/networking/2010/12/06/disabling-network-discoverynetwork-resources/

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 03/02/2018 14:06

(@erkangulmez)
Gönderiler: 316
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Tesekkurler Hakan hocam.

Gönderildi : 05/02/2018 15:04

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32988
Illustrious Member Yönetici

Rica ederim.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/02/2018 18:38

Paylaş: