Forum

Email Gövdesin...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Email Gövdesinde Gecen Bir Kelimeye Göre E-Posta Engelleme

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
1,170 Görüntüleme
(@SERKANCANAY)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar , 

Şirketimizde kendi mail sunucumuz olarak Exchange server 2007 kullanıyoruz. 

Güvenlik duvarı olarak ise Watchguard 26 XTM kullanıyoruz.

Tüm kullanıcılarımıza gelmekte olan bir spam ile karşılaşıyoruz. Gelen adresler farklı farklı.

Ancak bu SPAM ların hepsinin de gövde kısmında yani mailin içeriğinde @rambler.ru adresinin geçmesi.

Acaba Watchguardda içinde @rambler.ru geçen tüm mailleri filtrelemek ve engellemek mümkünmüdür ? 

Kullandığımız kaspersky antivirüs yazılımı bu sorunu çözmüyor , watchuarddan engellemek istiyoruz.

Bir bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

Teşekkürler.

Gönderildi : 30/01/2018 12:30

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

İlla firewall mı yapacak bu işi?

Exchange önünde bir antispam gateway yok mu?

Ayrıca exchange üzerinden engellemek işinize uygun değil mi?

Bu arada forum kuralları gereği konu başlığınızın tamamının büyük harflerden oluşmamasına dikkat ediniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 30/01/2018 12:35

(@SERKANCANAY)
Gönderiler: 2
New Member
Konu başlatıcı

Rıza bey merhaba ,

İlginize teşekkürler.

İlla watchguardda yapmak zorunda değiliz tabi.

Bunu yapmanın alternatif yolu exchange ile diyorsunuz , peki nasıl olacak ?

Ekstra bir yazılım ya da lisans mı gerekecek ? Biraz detay verebilirmisiniz.

Bu dediğiniz antispam gateway ile mail içeriğindeki kelimeye göre filtre olabiliyor değil mi ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 02/02/2018 12:12

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Exchange 2007 çok geride kaldı ancak antispam agent ile yapılabilmekte.

https://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/27/exchange-server-2007-ve-anti-spam-uygulamalari.aspx

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 02/02/2018 13:41

(@resulsoydas)
Gönderiler: 1623
Noble Member

Her zamanki gibi Trend Micro HES Önereceğim. ;-)))

Yok kendi elimin altında olsun herşeyi ile ben ilgileneyim/yöneteyim diyorsanız InterScan Messaging Security

derim. Kelime filtreleme vs. bunlarla uğraşmak zor iş. Bu gün @rambler.ru yazar yarın başka bir şey. Bunu takip edemezsiniz.

Gönderildi : 02/02/2018 18:39

(@huseyinertugrul)
Gönderiler: 1112
Noble Member

Serkan bey merhaba,

WG firewall üzerinde Anti Spam özelliği mevcut, doğru yapılandırıldığında oldukça iyi sonuç verecektir. Aşağıda Antispam ile ilgili ayar sayfası linkini paylaşıyorum.

Bunun yanında Rıza beyin dediği gibi WG firewall üzerindeki antispam modülünü destekleyici 3. party bir spamgateway ürünü de kullanabilirsiniz. 

https://www.watchguard.com/help/docs/fireware/11/en-US/Content/en-US/services/spamblocker/spam_global_c.html?Highlight=spam

Rıza bey merhaba ,

İlginize teşekkürler.

İlla watchguardda yapmak zorunda değiliz tabi.

Bunu yapmanın alternatif yolu exchange ile diyorsunuz , peki nasıl olacak ?

Ekstra bir yazılım ya da lisans mı gerekecek ? Biraz detay verebilirmisiniz.

Bu dediğiniz antispam gateway ile mail içeriğindeki kelimeye göre filtre olabiliyor değil mi ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 04/02/2018 21:17

Paylaş: